Çözüm Windows 10 Kurulumunda Sürüm Seçememe

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bayram Şenakar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Yeni bir metin dosyası oluşturuyoruz.
İçerisine aşağıdaki kodu yazıyoruz.
Kod:
[Channel]
Retail
Ardından Farklı Kaydet diyoruz, Kayıt Türünü Tüm Dosyalar seçtikten sonra Dosya ismini ei.cfg yapıyoruz.

UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat Rehberi ile oluşturduğumuz yükleme medyasının içerisine giriyoruz.
Source klasörünü bulup oluşturduğumuz dosyayı içerisine atıyoruz.
Ardından kuruluma geçebilirsiniz.

Source klasörü dediğiniz ISO'yu USB'ye yazdırdıktan sonra USB içindeki source dosyasının içine mi atıyoruz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayram usta eyvallah, aynı sorun bende de var. Ben Home olarak kuruyordum, daha sonra Pro'nun ürün anahtarını girip öyle Pro sürümüne geçiyordum yani iki seferde yüklüyordum. Peki aynı şeyi DVD yazdırırken de yapabilir miyiz yoksa sadece USB için mi geçerli bu sistem? Teşekkür ederim.

Çok sağ olasın, aydınlatıcı oldu.
@55aydın Harici medyanız fark etmeksizin uygulayabilirsiniz. Flash bellek, SD kart, DVD...

Bayram usta tekrar teşekkür etme gereği duydum. İlk Windows kurulumunu dediğin şekilde başarılı bir şekilde kurdum, etrafımda araştırınca birçok kişininde bilmediğini fark ettim. Çok sağ olasın.

Bende sorun olmadı ei dosyasını sources dosyasının içine attım hemen gördü. Bende ilginç olan Win 10 64 Bit yüklüydü. Win 86 dönmek istiyorum CD ROM ne de USB kurulum moduna geçmiyor normal açılıyor bu soruna bir çare 64 Bit çok kasıyor.

Yeni bir metin dosyası oluşturuyoruz.
İçerisine aşağıdaki kodu yazıyoruz.
Kod:
[Channel]
Retail
Ardından Farklı Kaydet diyoruz, Kayıt Türünü Tüm Dosyalar seçtikten sonra Dosya ismini ei.cfg yapıyoruz.

UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat Rehberi ile oluşturduğumuz yükleme medyasının içerisine giriyoruz.
Source klasörünü bulup oluşturduğumuz dosyayı içerisine atıyoruz.
Ardından kuruluma geçebilirsiniz.

Hocam sağolun sorunsuz technopat üzerinde paylaşılan windows 10 ile sorunsuz çalışıyor.

Geri
Yukarı