Çözüm Windows 10 Sağ ve Sol Ses Dengesi Ayarları

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar arkadaşlar, yakın zamanda benim de karşılaşıp sonrasında şansa çözdüğüm bir konuyu sizlere de anlatacağım. Kulaklık/hoparlör kullanımı sırasında sağ ve solda dengesizlik farkedenler(iki taraftan birinde ses az olması) bunun nasıl çözüleceğini bilmiyorsa aşağıdaki görselleri ve adımları uygularsa sorunları çözülecektir.

• Öncelikle denetim masasını açıyoruz.

• Donanım ve ses kısmına giriyoruz.

Eki Görüntüle 311587

• Ses aygıtları için "ses" kısmına tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 311588

• Denge sorunu hangisinde ise ona göre kulaklık ya da hoparlörü seçiyoruz.

Eki Görüntüle 311589 Eki Görüntüle 311590

• Sorun olan aygıtı seçtikten sonra "düzeyler" kısmına tıklayıp "denge" kısmına tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 311593

• "Denge" ayarları için ayrı bir sekme açılacaktır. 1 ve 2 şeklinde satırlar vardır ve buradaki ayarlar denge sorunundan ötürü "100"den farklı sayılar olabilir. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ayarlarsanız sorununuz düzelecektir.

Eki Görüntüle 311594

Selam, yapmayı deniyorum ama kulaklığın bir tarafını kısınca öbür taraf da aynı şekilde klısılıyor. Yani birbirinden ayıramıyorum. Ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz çok sevinirim 400TL'yi çöpe atmak istemiyorum.

Hocam benim sağ kulaklıkda sıkıntı var telefonda onu hallede biliyorum sol kulağın sesini azaltabiliyorum peki bunu PC de nasıl yapacaz onu biliyormusun.

Yeni konular

Geri
Yukarı