Çözüm Windows 8.1 Pro UEFI sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mcihankaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.
Çok araştırdım fakat çözemediğim bir sorunum var,
Geçenlerde dizüstü bilgisayarıma Windows 10 yüklemiştim. Yavaş açılması sebebiyle Windows 8.1'e geri döndüm. Ama açılma hızı yine düştü. Eskiden 8 saniyede masaüstü hazır olan Windows şimdi 12-13 saniyede ancak açılıyor. İlk açılışta ise Asus logosundan hemen sonra _ işareti alt alta iki defa geliyor. Daha önce böyle değildi. Bir de 'Gelişmiş Başlangıç' ayarlarında UEFİ seçeneği önceden var iken şimdi kayboldu. Sorunun neden kaynaklandığından bile emin değilim ama UEFİ ile alakalı olmalı.
Bu arada Samsung SSD 850 EVO kullanıyorum.

Çözüldü arkadaşlar. Bazı şeyleri gözden kaçırmışım. Teşekkürler Technopat. Konu kapatılabilir.
3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu nasıl çözdünüz acaba?
İlk önce Windows 7 USB Tools programı aracılığıyla yapmıştım, olmayınca sonra Recep Baltaş'ın söylediği Rufus ile yaptım. Orda bir şey oluyordu. Yukarıdaki ayarları UEFI sistem için yapıyordum ve en sonda iso dosyasını seçerken yukarıdaki ayarlar geri sıfırlanıyordu Fat(32) NTSF oldu ve GPT falan değişti. Bunu farkettim ve iso dosyasını seçtikten sonra ayarları tekrar düzelttim. İso dosyasını yazdırdıktan sonra Boot menüde başında UEFI yazan diskimle Windows kurdum. Samsung SSD ile 7.5 saniyede masaüstü hazır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı