Çözümü reddedilen konularım ve aldığım gereksiz ceza

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Diğer üyelerin de yorum yapmasını istiyorum, konuyu kilitlemezseniz sevinirim.
Öncelikle sırf 1'a harfini küçük yazdığım için 1 saat ceza aldım. Bunu düzenlemek çok mu zor? Ya da 1 saatlik bir ceza vermeden uyarmak imkansız bir şey mi?
Bunun dışında o kadar konuya yardım ediyorum ve çözümleri çözüm olarak raporluyorum fakat bana gelen bildirimlerden 3'ü "maalesef raporunuz reddedildi konu sahibinin cevabını bekleyin." Ben çözümü yazmışım, adamın tamam veya teşekkür etmesini beklemek zorunda mıyım? Birkaç tanesini bırakıyorum.
1

1655121623643.png

1655121639576.png

-
2

1655121700504.png

1655121717516.png

Çözüm olarak raporladığım konu onaylanıp da nasıl çözüm olarak işaretlenmiyor?
-
3

1655121759929.png

1655121777999.png

-
4

1655121803766.png

1655121827134.png

Burada bir öneri yapmıyorum. Yapılması gerekeni söylüyorum.
-
5

1655121896669.png

1655121913330.png

Bu konuda herhangi birine bir atıfta bulunmuyorum, sırf iftiradan da ceza verirsiniz diye yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sırf 1'a harfini küçük yazdığım için 1 saat ceza aldım. Bunu düzenlemek çok mu zor? Ya da 1 saatlik bir ceza vermeden uyarmak imkansız bir şey mi?
Yazım kurallarına uymayan herkesin mesajlarında inisiyatif uygulayamayız ne yazık ki. Mesaj yollarken mesajınızı kontrol edip göndermenizi öneriyoruz.
Ben çözümü yazmışım, adamın tamam veya teşekkür etmesini beklemek zorunda mıyım?
Evet, çözüm %99 doğru olsa bile konu sahibi teşekkür etmezse, çözüm olduğunu belirtmezse, mesajınızı beğenmezse işaretlemiyoruz.

Çözüm almak için öncelikle karşı tarafı beklemeniz şart. Kişinin sorunu çözülmediyse çözüm vermenin manası kalmıyor ve bu yüzden çözüm olarak verilmiyor. Ama karşıdaki kişi cevap vermez görüldü atarsa sizin yazdığınız cevapta gerçekten çözüyorsa sorunu üstünden biraz zaman geçtikten sonra moderatörler kendisi onaylayıp çözüm olarak işaretliyor, ben bunu kaç defa yaşadım ve durup dururken çözüm olarak işaretlenen unutulmuş bir sürü konu oldu çözümlerimde.

Ben burada çözümden çok sorduğu soruyu cevaplıyorum. Örneğin, şu oyunu şu paket ile alırsak şu özellikler olur mu diyor, onu yanıtlıyorum.
Her konuda çözüm verilmiyor maalesef. Neye göre veriliyor tam emin değilim ancak her sorulan sorunun cevabına çözüm verilmiyor. Mesela biri mouse alacaktır nasıl diye soruyordur bunu gidipte çözüm olarak işaretleyemezler çünkü herkesin görüşü farklı olabilir. Yine buna benzer sebepler de var tabii.

@IBarış Verdiğim yanıtlar bir öneri/tavsiye değil.

Şu konu "konu" tipinde açılmış. Sizden önce de cevap verenler var direkt size çözümü veremeyiz. Bu konuda çözüm vermeye de gerek yok zira.

Şu konu "konu" tipinde açılmış. Sizden önce de cevap verenler var direkt size çözümü veremeyiz. Bu konuda çözüm vermeye de gerek yok zira.
He o yüzden bu konuya çözüm vermediniz o zaman :D

Yazım kurallarına uymayan herkesin mesajlarında inisiyatif uygulayamayız ne yazık ki. Mesaj yollarken mesajınızı kontrol edip göndermenizi öneriyoruz.

Evet, çözüm %99 doğru olsa bile konu sahibi teşekkür etmezse, çözüm olduğunu belirtmezse, mesajınızı beğenmezse işaretlemiyoruz.
Sayın yetkili ekip, saygım sonsuz fakat lütfen artık işinizi düzgün yapın. Konu başlığında yapan var mı diyorum bana gelmiş 1 yıllık üye değilsiniz diyip konumu siliyorsunuz. Baskı hizmeti yapan birini bulmak için 1 yıl beklemek zorunda mıyım ben?

Yeni konular

Geri
Yukarı