Coffee Lake PCB Kalınlığı

sibermrc

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Tekniker
Merhaba arkadaşlar. Malum geçmişte yaşadığımız Skylake işlemcilerde özellikle işlemci bükülmesi sorunu yaşıyorduk bu problem genellikle hava soğutma sistemlerinde oluyordu. Anakart ve soğutucu arasında aşırı baskı ve PCB'nin ince olması nedeni ile bu problemi gördük. Intel'in 8'inci jenerasyonunda bu şekilde devam ediyor mu onu merak ediyorum. Tek radyatörlü sıvı soğutma kasa gereği kullanmak zorundayım ve performanslarının hava soğutmaya göre düşük buluyorum, özellikle F/P açısından kullanmak istediğim soğutucu:
Akasa Venom

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Maalesef 8. Nesil işlemcilerde PCB kalınlığında iyi yönde bir gelişme yok. İşlemci ince bir PCB üzerine üretilmiş. Alacağınız soğutucuyu elime alıp fiziki olarak incelemedim Ben Corsair H45 ile i5 7500 kullanıyorum, soğutucunun yaylı vidaları ve işlemciden daha büyük soğutucu bloğu ile şuan bir sorun yok. Ara ara söküp kontrol etmek lazım tabi ki.

Merhaba,

Maalesef 8. Nesil işlemcilerde PCB kalınlığında iyi yönde bir gelişme yok. İşlemci ince bir PCB üzerine üretilmiş. Alacağınız soğutucuyu elime alıp fiziki olarak incelemedim Ben Corsair H45 ile i5 7500 kullanıyorum, soğutucunun yaylı vidaları ve işlemciden daha büyük soğutucu bloğu ile şuan bir sorun yok. Ara ara söküp kontrol etmek lazım tabi ki.
Teşekkürler Ali

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı