Coğrafi engeli aşmanın VPN'den başka yolu var mı?

Halkın cahil olduğunu kabul ediyorum. Mesela anneme dedimki "Anne, neden bizdeki şarkıların yarısı vatan millet ile ilgili, diğer yarısı ise sevgi falan. Artık ben birçoğundan lezzet alamıyorum. Özgün bir şeyler istiyorum" dedim. Annemin cevabı şu oldu "Sen Vatanını sevmiyor musun? Vatanı sevdiğini göstermek suç mu?".

Şuan yeni nesil daha akıllı. Ben arkadaş ortamında Berdimuhamedowu öven birisini görmedim. Oy verebilseydim, adayları itinayla araştırıp, uygun olana verirdim. Maalesef yaşım yetmiyor. Annemi, Babamı bilgilendirmek istiyorum fakat onlar yaş avantajı ile beni susturuyorlar.

İş işten geçti. Bu problem seçimler ile düzelmez. Halkın yarısı Berdimuhamedowdan başka siyasetçi tanımıyor. Siyasetçilerin'de kendilerini tanıtabilecek ortamı yok. Halkın iradesiyle bu işi çözmemiz lazım. Yoksa bu döngü sürekli devam eder.
Aynen Türkiye'yi anlattın işte. 🤣

VPN kullanamıyorum. Güzel ülkemin hükümeti resmen VPN'lere savaş açmış durumda. Başka yapılabilek yararlı şeyler varken bunlar VPN avına çıkıyor. Devlet başkanı dijitalleşme sinyali veriyor, ama internetde özgürce adım atılamıyor. Yani kendisi ile çelişen bir başkan var. İstediğim yere girmenin, özgürce internetde dolaşmanın başka bir yolu olmalı.

Büyük oyunu görmüşsün yeğenim helal olsun.

Halkın cahil olduğunu kabul ediyorum. Mesela anneme dedimki "Anne, neden bizdeki şarkıların yarısı vatan millet ile ilgili, diğer yarısı ise sevgi falan. Artık ben birçoğundan lezzet alamıyorum. Özgün bir şeyler istiyorum" dedim. Annemin cevabı şu oldu "Sen Vatanını sevmiyor musun? Vatanı sevdiğini göstermek suç mu?".

Şu an yeni nesil daha akıllı. Ben arkadaş ortamında Berdimuhamedowu öven birisini görmedim. Oy verebilseydim, adayları itinayla araştırıp, uygun olana verirdim. Maalesef yaşım yetmiyor. Annemi, Babamı bilgilendirmek istiyorum fakat onlar yaş avantajı ile beni susturuyorlar.

İş işten geçti. Bu problem seçimler ile düzelmez. Halkın yarısı Berdimuhamedowdan başka siyasetçi tanımıyor. Siyasetçilerin'de kendilerini tanıtabilecek ortamı yok. Halkın iradesiyle bu işi çözmemiz lazım. Yoksa bu döngü sürekli devam eder.

Sen seçmiyorsun ki Cumhurbaşkanı. Senin oy kullanmanın bir önemi var mı onlar için?

Geri
Yukarı