Çoğu çözünürlük seçeneği sistemimde mevcut değil

eagle16

Hectopat
Çoğu çözünürlük seçenekleri yok. Yani başkalarının bilgisayarlarına baktığımda 1280X960, 1366X768, 1280X1024 vs. çözünürlükler çözünürlük ayarları kısmında çıkmıyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartınız son sürüm değil ise son sürüme yani 20.11.2 WHQL sürümüne güncelleyin.
Sonra masaüstüne sağ tıklayın AMD Control Center programına girin oradan masaüstü yönetiminden istediğiniz çözünürlüğü etkinleştirebilirsiniz. Sizde yeni arayüz varsa ekran girip oradan ek ayarlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

Şu an AMD kullanmıyorum önceden kullanıyordum bendeki sürüm 15.7.1 WHQL sürümüydü örnek olarak böyle bir görsel yükledim.

Dosya Ekleri

• amd-catalyst_1_798x764.jpg
    amd-catalyst_1_798x764.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 23
Hocam ekran kartınız son sürüm değil ise son sürüme yani 20.11.2 WHQL sürümüne güncelleyin.
Sonra masaüstüne sağ tıklayın AMD Control Center programına girin oradan masaüstü yönetiminden istediğiniz çözünürlüğü etkinleştirebilirsiniz. Sizde yeni arayüz varsa ekran girip oradan ek ayarlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

Sağ olun hocam çok teşekkürler.
Hocam bu arada bir şey diyeceğim herhangi bir çözünürlükte ekranın yanları siyah oluyor.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam çok teşekkürler.
Hocam bu arada bir şey diyeceğim herhangi bir çözünürlükte ekranın yanları siyah oluyor.

Hocam o çözünürlük monitörünüze uygun olmadığından yanları boş kalıyor. Bende de öyle benim monitörüm 1366X768 ama ben 1360X768 çözünürlüğünü alırsam yanları boş kalıyor uygun olmadığından.

Yeni konular

Geri
Yukarı