Çoğu oyunda grafikler pikselleşiyor

İşletim sistemi
Windows 11

Revenantzy

Centipat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 16GB (2×8) 3200MHz
Ekran kartı
RTX 3060 V2 OC 12GB
Anakart
Asus PRIME A320M-K 3200MHz
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Eski sistemim artık düzgün çalışmadığı için yeni bir sistem aldım eski sistemimde RX570 kullanırken böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım şimdi RTX 3060'a geçtim ve bu tür sorunlar çıkmaya başladı DDU ile driverları bile silip tekrar yükledim fakat bir türlü çözemedim DLSS'yi açıp kapadım sonuç halen aynı bütün grafik ayarlarını en yükseğe aldım çözünürlükte en yüksek ayarda bu olay özellikle oyunlardaki efektler(elektrik, ateş, duman vb.) Efektlerde çok oluyor.

dlss açık.png

Oyunun grafik ayarları ile ilgili bir şey olabilir belki dlss te olabilir çünkü bende eskiden oluyordu nasıl hallettiğimi hatırlamıyorum şu anda da nvidia kullanmıyorum. Ne olur ne olmaz sürücüleri kontrol et ve seninle aynı sorunu yaşayan kişilerin forunlarına bak onlarda yardımcı olabilir

Oyunun grafik ayarları ile ilgili bir şey olabilir belki dlss te olabilir çünkü bende eskiden oluyordu nasıl hallettiğimi hatırlamıyorum şu anda da nvidia kullanmıyorum. Ne olur ne olmaz sürücüleri kontrol et ve seninle aynı sorunu yaşayan kişilerin forunlarına bak onlarda yardımcı olabilir
Yani Dlss açık kapalı fark etmiyor hatta dlss bazı durumlarda görüntüyü iyileştiriyor sürücüleri 10 kere silip kurmuşumdur hatta forum'da sorunun çözümünüde bulamadım maalesef

Yani Dlss açık kapalı fark etmiyor hatta dlss bazı durumlarda görüntüyü iyileştiriyor sürücüleri 10 kere silip kurmuşumdur hatta forum'da sorunun çözümünüde bulamadım maalesef
Eminsin değil mi bir hata olduğuna ateş, duman gibi efektler normaldede daha bulanık olur fps çok düşmesin diye

Geri
Yukarı