Coil whine nedir, nasıl anlaşılır?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Bu terimi bugün birkaç kez gördüm. Bugün yeni aldığım sistem geldi acaba böyle bir sorun var mı nasıl anlarım ve nasıl çözerim? Ekran kartım Asus RTX 4060.

Ekran kartından tiz bir ses geliyorsa sende de vardır. Ses çıkarması dışında sorun olmuyor diye biliyorum.

Ekran kartının veya PSU'nun içinde ki bobinler cızırtı yapıyor tek olayı bu pek bir sorun teşkil etmiyor, genellikle kalitesiz bobin kullanıldığında olabiliyor.
Sürtünme ve cızırtı sesinin karışık hali gibi bir ses.

Ekran kartındaki bobinlerle alakalı hocam.
Ekran kartının veya PSU'nun içinde ki bobinler cızırtı yapıyor tek olayı bu pek bir sorun teşkil etmiyor, genellikle kalitesiz bobin kullanıldığında olabiliyor.
Sürtünme ve cızırtı sesinin karışık hali gibi bir ses.
Asus marka ekran kartım hocam bu markada da yaşar mıyım? Asus Dual RTX 4060 OC 8 GB ekran kartım.

Asus marka ekran kartım hocam bu markada da yaşar mıyım? Asus Dual RTX 4060 OC 8 GB ekran kartım.
Şanslıysan hayır.
Zaten ses dışında hiçbir etkisi yok, kafaya takılacak bir şey değil. Çözümü de yoktur çünkü bir sorun değildir.

genellikle kalitesiz bobin kullanıldığında olabiliyor.
Alakası yoktur ROG strix kartlarda bile olan durum.

Şanslıysan hayır.
Zaten ses dışında hiçbir etkisi yok, kafaya takılacak bir şey değil. Çözümü de yoktur çünkü bir sorun değildir.

Alakası yoktur ROG STRIX kartlarda bile olan durum.

Şimdiye kadar hiç RTX2090-3090-4090'dan coilwhine sesi geliyor diye sorun yaşayan görmedim dumadım🤷‍♂️ üstelik kartları ASUS üretmiyor ki ROG STRIX ile ne alaksı olabilir ki.

Şimdiye kadar hiç RTX2090-3090-4090'dan coilwhine sesi geliyor diye sorun yaşayan görmedim dumadım🤷‍♂️ üstelik kartları ASUS üretmiyor ki ROG STRIX ile ne alaksı olabilir ki.
Sadece **90 olan modellerde mi sorun olmuyor? Benimki 4060 ve diğer arkadaşların dediğine göre şans işi ve performansı etkilemiyor.

Sadece **90 olan modellerde mi sorun olmuyor? Benimki 4060 ve diğer arkadaşların dediğine göre şans işi ve performansı etkilemiyor.

Şans faktörü de var tabii ki, temel sebebi bobinlerin kalitesi ama dediğim gibi performansa veya genel kaliteye herhangi bir etkisi yok.

Geri
Yukarı