Coil whine nedir, nasıl anlaşılır?

Şimdiye kadar hiç RTX2090-3090-4090'dan coilwhine sesi geliyor diye sorun yaşayan görmedim dumadım🤷‍♂️
Dostum RTX 2090 olmadığından coilwhine sesi geliyor diye sorun yaşayan görmemen duymaman normal.

üstelik kartları ASUS üretmiyor ki ROG STRIX ile ne alaksı olabilir ki.
Hani demişsin ya " dandik bobin kullanılırsa olur " bende Rog Strix'den örnek verdim en üst seviye olmasına rağmen coilwhine var diye.

Dostum RTX 2090 olmadığından coilwhine sesi geliyor diye sorun yaşayan görmemen duymaman normal.

Hani demişsin ya " dandik bobin kullanılırsa olur " bende ROG STRIX'den örnek verdim en üst seviye olmasına rağmen coilwhine var diye.

ASUS'un ekran kartının içinde ki bobin ile ne alakası var, fanının içinde mi geliyor ses. ASUS'un en yüksek 2060'ı ile en düşük 2060'ı arasında kart olarak revizyon olmadığı sürece birebir aynı karttır, ASUS sadece soğutmasında söz sahibi.
NVIDIA veya AMD'nin giriş orta seviye tüm kartlarında coilwhine rastlandığını gördüm veya duydum, üst segment kartları da olduğu görmedimde duymadım da şimdiye kadar.
Bir markanın en pahalı modelini alınca daha kaliteli bileşenlere sahip olmuyorsun sadece soğutman daha iyi olur buna bağlıda markalar ekstra OC yapıyor.
2090 yanlış tâbir etmişim, amacım yüksek modellere vurgu yapmaktı. Anlaman gerekirdi...

ASUS'un ekran kartının içinde ki bobin ile ne alakası var, fanının içinde mi geliyor ses. ASUS'un en yüksek 2060'ı ile en düşük 2060'ı arasında kart olarak revizyon olmadığı sürece birebir aynı karttır, ASUS sadece soğutmasında söz sahibi.
NVIDIA veya AMD'nin giriş orta seviye tüm kartlarında coilwhine rastlandığını gördüm veya duydum, üst segment kartları da olduğu görmedimde duymadım da şimdiye kadar.
Bir markanın en pahalı modelini alınca daha kaliteli bileşenlere sahip olmuyorsun sadece soğutman daha iyi olur buna bağlıda markalar ekstra OC yapıyor.
Galax 2090 ile Rog Strix 2090 da aynı Pcb var bobinler falan aynı yani, tek farkları soğutma ?
Doğru mu anladım ?

üst segment kartları da olduğu görmedimde duymadım da şimdiye kadar.
Trio Plus 6900XT var istersen nasıl bir ses geldiğini atarım, duyup görmüş olursun.
RX6900XT yüksek model değil diyorsan başka tabi.

Anlaman gerekirdi...
Haklısın benim hatam.

Geri
Yukarı