Coil Whine Servis Süreci Nasıl İşliyor?

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2019’da Yukko’dan aldığım RX570 ekran kartımda coil whine sorunu ortaya çıktı. İnce bir ses aslında, kasa kapalıyken oyun esnasında duyulmuyor.

Garantisinin bitmesine 1 ay kaldı. Bitmeden servise göndermek istiyorum ama Sapphire’in servis desteğini Servispoint veriyormuş.
Çoğu kişi memnun değil ve coil whine için genelde olumlu dönüş olmuyormuş.

Olaya iki yönden bakıyorum eğer süreç olumlu sonuçlanırsa Yukko bana ücretimi iade etmek zorunda. Yukko kapandığı için yeni kart yollayamazlar herhalde. Fakat ben bu ekran kartını zamanında 880 TL’ye almıştım. Şu an bir bu kadar daha koysam yine ekran kartı alamam.

Aklıma takılan bir diğer husus ise gönderdiğim kart belki onarılır, ama bir daha olmayacağı ne malum. Bana başka hasarlı bir kartı onarıp göndermeyeceklerini de bilemiyorum.
Bu sorun yüzünden bobin patlaması felan olanlar olmuş diye duydum. Kimisi de ses dışında sorun olmaz diyor. Sizce ne yapmalıyım?

Eğer çok şikayetçi iseniz V-SYNC açarak bu problemi çözebilirsiniz. Okuduğum kadarıyla CW servisler tarafından performansa engel değil diyerek geri yolluyor. Tam bilemiyorum.

1 ay kala kartı yollayayım demişsin ama yaptığın hiç etik değil.
Çakallık yapıp? Sorun kartta yeni oluştu!
Ayrıca en başta olsa bile üretici firma bana 24 ay garanti veriyor! Hakkımı 1.ayda da kullanabilirim 24.ayda da bu sizi ne diye alakadar eder?
Bravo çok güzel hakkımızı aramak da suç oldu.
Mesajınızı düzenlemezseniz moderatörlere şikayet edeceğim. Ayrıca kötü bir kastım olmamasına rağmen peşin hükmünüze kurban gittim ya ona yanarım. 21 yaşında üniversite öğrencisiyim arkadaşlarım gezerken, yiyip içerken ben kuruş kuruş biriktirerek aldım bu bilgisayarı. Kasa sürekli yanımda daha bugün başladı bu ses. Ne yapayım süresi azaldı diye çakallık mı yapmış oluyorum? Garantisinin 2 Nisan’da bitiyor olması benim suçum mu oldu? Bu sorundan ötürü bozulsa yenisini nasıl alacağım?
Bosuna ugrasmayin. Coil Whine hicbir sekilde performansa ve kartin ömrüne etki etmiyor.

Böyle bir seyi ilk defa duyuyorum.
Yine forumda görmüştüm aslında. Etkisi yoksa sıkıntı yok. En azından başka bir sorunu çıkmadı şu ana kadar.
Okuduğunu anlamayan arkadaş gibi yorum yapmadığınız için teşekkür ederim.

Etkisi yoksa sıkıntı yok.

Bobin patlamasinin direkt olarak Coil Whine ile alakali oldugunu sanmiyorum. Sebebi ise, Coil Whine genel bir sorun. Bu durumda patlama sorununun da sıklıkla meydana gelmesi gerekir ki, böyle bir seyi sahsen ne duydum, ne de gördüm.

Coil Whine sorunu, belirli bir FPS sayisina ve GPU kullanimina ulastiginiz zaman meydana geliyor. Ses disinda herhangi bir sorun teskil etmemekte.

Ekran kartini degistirecek olsaniz bile ayni sorunu yasamaniz muhtemel. Eger dediginiz gibi ses duyulmuyorsa ugrasmaya degmez acikcasi.

1 ay kala kartı yollayayım demişsin ama yaptığın hiç etik değil.
Adam isterse 1 gün kala yollar kartı.
Arkadaşlar 2019’da Yukko’dan aldığım RX570 ekran kartımda coil whine sorunu ortaya çıktı. İnce bir ses aslında, kasa kapalıyken oyun esnasında duyulmuyor.

Garantisinin bitmesine 1 ay kaldı. Bitmeden servise göndermek istiyorum ama Sapphire’in servis desteğini Servispoint veriyormuş.
Çoğu kişi memnun değil ve coil whine için genelde olumlu dönüş olmuyormuş.

Olaya iki yönden bakıyorum eğer süreç olumlu sonuçlanırsa Yukko bana ücretimi iade etmek zorunda. Yukko kapandığı için yeni kart yollayamazlar herhalde. Fakat ben bu ekran kartını zamanında 880 TL’ye almıştım. Şu an bir bu kadar daha koysam yine ekran kartı alamam.

Aklıma takılan bir diğer husus ise gönderdiğim kart belki onarılır, ama bir daha olmayacağı ne malum. Bana başka hasarlı bir kartı onarıp göndermeyeceklerini de bilemiyorum.
Bu sorun yüzünden bobin patlaması felan olanlar olmuş diye duydum. Kimisi de ses dışında sorun olmaz diyor. Sizce ne yapmalıyım?
Ses haricinde bir sorun teşkil etmemekte zaten, bence de uğraşmaya değmez.

Geri
Yukarı