Coil whine sesi nasıl ayırt edilir?

MikhailTal61

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG STRIX G15 G513RM RTX3060 R7 6800
Arkadaşlar size bir video gostereceğim. Teknik destege sordugumda coil whine dedi fakat coil whine cizirti degil mi? Bu ses farkli geldi bana. Ve garip bir sekilde laptop hareketsizken ses cikmiyor, hareket ettirince ses cikmaya basliyor. Nedenini bilen biri aciklayabilir mi? Sizce servis yanlış mi biliyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de masaüstü bir cihaz vardı. Ekran kartından coil whine sesi geliyordu. GTX 970 STRIX modeliydi. Ve ses bu şekilde değildi. Cızlama sesiydi. Yüke bindiğinde gelirdi genellikle. Bu daha çok sanki hoparlör herhangi bir şeyin sinyal sesini iletirmiş gibi ses veriyor.

Benim cihazda da birazcık coil while var fakat ses böyle değil. Bana hoparlörden dolayı geliyor gibi geldi fakat tam emin değilim, coil while de olabilir. Servise göndermek en iyisi olur.

Hocam vallahi servis az once yazdi dedi ki biz herhangi bir sorun duyamadik sadece coil whine var. Ayrica ben daha once servise gondermistim sorun yok demislerdi. Servise de hiç guvenmiyorum zaten bana da uzak.

Bende de masaüstü bir cihaz vardı. Ekran kartından coil whine sesi geliyordu. GTX 970 STRIX modeliydi. Ve ses bu şekilde değildi. Cızlama sesiydi. Yüke bindiğinde gelirdi genellikle. Bu daha çok sanki hoparlör herhangi bir şeyin sinyal sesini iletirmiş gibi ses veriyor.
Hocam daha once hic duymadim oyle bi sey.Bende de yuk bindiginde geliyor fakat binmeyince de geliyor mesela masaustunde dolanirken yani her zaman geliyor.Fakat o tikirti sesi nedense ozellikle laptopu hareket ettirince geliyor acaba icinde bir parca mi kirik o mu sallaniyor ama oyun sirasinda da geliyor cozemedim ben.

Hocam daha once hic duymadim oyle bi sey.Bende de yuk bindiginde geliyor fakat binmeyince de geliyor mesela masaustunde dolanirken yani her zaman geliyor.Fakat o tikirti sesi nedense ozellikle laptopu hareket ettirince geliyor acaba icinde bir parca mi kirik o mu sallaniyor ama oyun sirasinda da geliyor cozemedim ben.

Hocam vallahi servis az once yazdi dedi ki biz herhangi bir sorun duyamadik sadece coil whine var. Ayrica ben daha once servise gondermistim sorun yok demislerdi. Servise de hiç guvenmiyorum zaten bana da uzak.

Vallahi hocam @Burak Aziz Demirci hocamın dediği gibi bana da pek coil while gibi gelmedi, hoparlörde bir şeyler var gibi ama tam anlayamadım. Eğer cihazın kendi diagnostics testi falan varsa onu yapın, hoparlörde sorun var mı yok mu ona bakalım bari.

Hocam bence hoparlorlerde sorun yok hatta ses kalitesi cok iyi ben de cozemedim nedenini ama servise hiç guvenmiyorum zaten bir ton sikayet var. Umarim gondermek zorunda kalmam ki bence gondersem bile sorun yok deyip yollarlar.

Arkadaşlar sorunu annem buldu mentesenin orada bir aciklik var oradan geliyor bastirinca cikmiyor. Sağ olun yorumlariniz icin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı