Çözüldü Coil whine zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SedatCan27

Decapat
Daha fazla  
Evet yine ben, merhabalar.
Yeni bir bilgisayar aldığımı ve sıcaklık değerlerimi FurMark sonuçlarımı paylaşıp sizlerden destek almıştım. Bugün ise yeni destek talebim bu ses. Biraz araştırmalar yaptım. Coil whine gibi ama değil gibi de. Nedir bu ses? Zararlı mı? Nereden geliyor? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Video buyrun. Daha net belli oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet, normal bir durum. Coil whine FPS yükseldikçe ortaya çıkar ve zararı yoktur. Ayrıca o sesin fanlarla ilgisi yok. Adı üstünde bobin sesi. Ses çok rahatsız edici olmadığı sürece önemli değil. Kaldı ki sizde de çok bir ses çıkarmıyor.
Video buyrun. Daha net belli oluyor.
Evet, normal bir durum. Coil whine FPS yükseldikçe ortaya çıkar ve zararı yoktur. Ayrıca o sesin fanlarla ilgisi yok. Adı üstünde bobin sesi. Ses çok rahatsız edici olmadığı sürece önemli değil. Kaldı ki sizde de çok bir ses çıkarmıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Ciddi bir ses yok gibi kanka. Servise göndermendense bu şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Herhangi bir zararı, performansını etkileyecek bir durum yok.

Performanstan yana sıkıntı yok. Asıl amacım sebebini öğrenmek ☺️ Zararlı olup olmaması merak uyandıran bir konu oldu benim için. Elektrik elektronik mühendisliği okuduğumdan dolayı da trafo, bobin gibi elemanların seslerine benzettim. Bu şekilde bir sesin kasadan gelmesi zararlı olabilir mi acaba diye düşündürüyor. Her şey bir tecrübedir, ona göre düşünüyorum☺️

@KeyN_N ETS 2'de oyun profil seçiminde eğer dikey senkronizasyon kapalı olunca FPS 700 falan olunca inanılmaz Coil Whine sesi çıkıyordu ben de ne oluyor diyordum. İşlemci boştayken de cızırtı sesi olabilir düşük güç profili olduğunda ses çıkarabilir.

@KeyN_N ETS 2'de oyun profil seçiminde eğer dikey senkronizasyon kapalı olunca FPS 700 falan olunca inanılmaz Coil Whine sesi çıkıyordu ben de ne oluyor diyordum. İşlemci boştayken de cızırtı sesi olabilir düşük güç profili olduğunda ses çıkarabilir.
Boşta bir ses yok. Yüke biner binmez başlıyor. Coil Whine sesi olduğuna karar verdik o halde zararsız olduğunu da anladığımıza göre teşekkür ediyorum herkese.

CW için doğrudan zararı yok denemez aslında. Teoride var ama seviyesine bağlı olarak arıza verme süresi değişebilir. CW yüzünden arızalan bobinlerin servis raporları mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı