Coil Whine'ın Performansa etkisi

WouLinx

Kilopat
Arkadaslar gecenlerde sistem topladim gtx 970 ekran kartim coil whine problemiyle karsilastim. Arastirdim performansa etkisi yok dendi. Fakat Gta 5 te vsync kapattigimda fps artinca dogal olarak coil whine yapiyor ama asil sorun menude kasma yapiyor haritayi oynatirken kasiyor. Kesinlikle degistirmeyi dusunuyorum. Ayni problemle karsilasan arkadaslari konuya davet ediyorum.

Vsync açık iken bende de menüde fps birden 160'dan 120'e düşüyo sonra çıkıyo tekrar bu bir sorun değil. Vsync ile 60fps sabitlediği için düşüşleri hissetmiyorsun. (Eğer monitörün 60hz ise)

Kesinlikle performansa etkisi yok. Ayarları arttırın, 60-65 FPS sabit değerler elde edip bırakın, kartın CW oranı daha az olur...

60 Hz monitorum. Ama Vsync acikken dusebiliyor cok nadir. Ben akici bi oyun istiyorum ama bu seferde menuler kasiyor. 1.5K para verip boyle problemler yasamak can sıkıcı gercekten. Benim anlatmak istedigim Coil Whine oldugu zaman kasma problemi oluyor FPS yuksek olsa bile.

@Erkan Çevik hocam oyunda problem yok ama menude sorun oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi marka bu kart, sıfır mı? İşletim sistemi ve diğer sistem özellikleriniz ne? Bende de CW var fakat hiçbir böyle problem yaşamıyorum.

Hangi marka bu kart, sıfır mı? İşletim sistemi ve diğer sistem özellikleriniz ne? Bende de CW var fakat hiçbir böyle problem yaşamıyorum.
I5 4690k islemci
Msi Z97 gaming 5 anakart
8gb kingston savage ram 1600hz
750w 80+ bronze corsair guc kaynagi
Windows 10

Ekran karti da Msi.

Kart sifir hocam 1 hafta oldu alali.

Benim merak ettigim CW olmayan GTX 970 kullanici arkadaslar vsync kapatnca boyle biseyle karsilastiniz mi ?

Gta 5 de olan ana menüde kasma sorununu bende yaşadım. Ekran kartım Msi Gtx 970 Gaming 100ME Edition. Arkadaşımda ise Galax Gtx 980 var. Menü onda da kasıyor. Bu sorun ekran kartıyla alakalı değil. Oyunun ana menüsü her şekilde takılarak çalışıyor. Coil Whine ses hariç sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. Kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını verecek bir ekran kartıdır. İyi günler, iyi oyunlar size.

Gta 5 de olan ana menüde kasma sorununu bende yaşadım. Ekran kartım Msi Gtx 970 Gaming 100ME Edition. Arkadaşımda ise Galax Gtx 980 var. Menü onda da kasıyor. Bu sorun ekran kartıyla alakalı değil. Oyunun ana menüsü her şekilde takılarak çalışıyor. Coil Whine ses hariç sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. Kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını verecek bir ekran kartıdır. İyi günler, iyi oyunlar size.

Cok tesekkurler, oyunu Rockstar'dan mi edindiniz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı