Çözüldü Çok aşırı su tüketiminin zararı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Just Gamer

Picopat
Yer
Gakkoşlar Diyarı Elazığ
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün neredeyse.
(Toplamda gün boyu) 6 bardak su içtim fakat aralıklı. Dışarıdaydım geldim midem çok şişmişti. 2 bardak su içtim daha da şişti. Çok ağrıyordu şu an ağrı azaldı ama korkuyorum. Başka ağrım yok. Su zehirlenmesi olabilir mi?

Çözüm
Açıkçası bir günde 8 bardak su pek de bir aşırılık sayılmaz. Su zehirlenmesi yaşamanız için kısa bir sürede 3-4 litre su içmeniz gerekmektedr.
Ağrım yok ve bulantıda yok ne zaman belirti verir bu su zehirlenmesi.
Baş ağrısı, ağır kramplar, kas ağrıları, çok sık idrara çıkma gibi belirtiler görmen gerekiyor ve bu belirtileri görmen de çok uzun bir süre sürmez. Ne de olsa su kana çok hızlı karışır. Ancak şimdiye kadar görmediysen ve ağrın geçtiyse, telaşlanmana gerek yok zehirlenme değil.
Açıkçası bir günde 8 bardak su pek de bir aşırılık sayılmaz. Su zehirlenmesi yaşamanız için kısa bir sürede 3-4 litre su içmeniz gerekmektedr.
Ağrım yok ve bulantıda yok ne zaman belirti verir bu su zehirlenmesi.
Baş ağrısı, ağır kramplar, kas ağrıları, çok sık idrara çıkma gibi belirtiler görmen gerekiyor ve bu belirtileri görmen de çok uzun bir süre sürmez. Ne de olsa su kana çok hızlı karışır. Ancak şimdiye kadar görmediysen ve ağrın geçtiyse, telaşlanmana gerek yok zehirlenme değil.

Çözüm
Kaç bardak içtin ML cinsinden?

Hocam tahmini bugün boyunca bu saate kadar 3 litreden az olduğunu düşünüyorum.

Sağ olun hocam ağrı başlayalı ve geçeli 15-20 dakika oldu su tüketiminden dolayı eğer su zehirlenmesi olsaydı belirti verir miydi bu arada 15 yaşındayım.

Geri
Yukarı