Çözüldü Çok aşırı su tüketiminin zararı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Just Gamer

Picopat
Yer
Gakkoşlar Diyarı Elazığ
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün neredeyse.
(Toplamda gün boyu) 6 bardak su içtim fakat aralıklı. Dışarıdaydım geldim midem çok şişmişti. 2 bardak su içtim daha da şişti. Çok ağrıyordu şu an ağrı azaldı ama korkuyorum. Başka ağrım yok. Su zehirlenmesi olabilir mi?

Çözüm
Açıkçası bir günde 8 bardak su pek de bir aşırılık sayılmaz. Su zehirlenmesi yaşamanız için kısa bir sürede 3-4 litre su içmeniz gerekmektedr.
Ağrım yok ve bulantıda yok ne zaman belirti verir bu su zehirlenmesi.
Baş ağrısı, ağır kramplar, kas ağrıları, çok sık idrara çıkma gibi belirtiler görmen gerekiyor ve bu belirtileri görmen de çok uzun bir süre sürmez. Ne de olsa su kana çok hızlı karışır. Ancak şimdiye kadar görmediysen ve ağrın geçtiyse, telaşlanmana gerek yok zehirlenme değil.
Merhaba arkadaşlar. Bugün neredeyse.
(Toplamda gün boyu) 6 bardak su içtim fakat aralıklı. Dışarıdaydım geldim midem çok şişmişti. 2 bardak su içtim daha da şişti. Çok ağrıyordu şu an ağrı azaldı ama korkuyorum. Başka ağrım yok. Su zehirlenmesi olabilir mi?
2 Litre fenan diyorlar da bence yanlış bir bilgi.
Suyu sadece ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde için ve ihtiyaç kaybolunca kesin.

Evet. Artık geçti.
Açıkçası bir günde 8 bardak su pek de bir aşırılık sayılmaz. Su zehirlenmesi yaşamanız için kısa bir sürede 3-4 litre su içmeniz gerekmektedr.

Baş ağrısı, ağır kramplar, kas ağrıları, çok sık idrara çıkma gibi belirtiler görmen gerekiyor ve bu belirtileri görmen de çok uzun bir süre sürmez. Ne de olsa su kana çok hızlı karışır. Ancak şimdiye kadar görmediysen ve ağrın geçtiyse, telaşlanmana gerek yok zehirlenme değil.

Hocam bu ilden anlıyor midemin şişkinliği ve ağrısı 5 dk dan itibaren geçmiş durumda zaten midem ağrım 20-25 dk önce başlamıştı 5 dk önce geçti dediğim kadar su içtim ve başka yerim ağrımıyordu sağ olsun hocam bilgisiyle beni rahatlattı hocam bir daha sorayım kusura bakmayın 20-25 dk oldu eğer su zehirlenmesi olsaydı bu zaman içerisinde belirti verir miydi?

Evet. Artık geçti.

Hocam bu ilden anlıyor midemin şişkinliği ve ağrısı 5 dk dan itibaren geçmiş durumda zaten midem ağrım 20-25 dk önce başlamıştı 5 dk önce geçti dediğim kadar su içtim ve başka yerim ağrımıyordu sağ olsun hocam bilgisiyle beni rahatlattı hocam bir daha sorayım kusura bakmayın 20-25 dk oldu eğer su zehirlenmesi olsaydı bu zaman içerisinde belirti verir miydi?

Kendini bayılacak gibi hissetmiyorsan ve gözün kararmıyorsa sıkıntın yok takma kafana. Su zehirlenmesi kolay olan bir şey değil olsa bende olurdu :D

Kendini bayılacak gibi hissetmiyorsan ve gözün kararmıyorsa sıkıntın yok takma kafana. Su zehirlenmesi kolay olan bir şey değil olsa bende olurdu :D

Yok hocam çok şükür öyle belirtiler yok korktuğum şey ilerleyen zamanlarda belirti vermesi cevap aradığım soru şu 25-30 dk oldu ağrının başlaması ve bitmesi eğer su zehirlenmesi olsaydı bu zaman içerisinde belirti verir miydi?

5 dk önce geçti dediğim kadar su içtim ve başka yerim ağrımıyordu sağ olsun hocam bilgisiyle beni rahatlattı hocam bir daha sorayım kusura bakmayın 20-25 dk oldu eğer su zehirlenmesi olsaydı bu zaman içerisinde belirti verir miydi?
Ne kusuru, evet verirdi telaşlanmayın. Ancak bu şekilde kafaya takmaya devam ederseniz, mental olarak ağrı hissi yaşayabilirsiniz uyarayım.

Ne kusuru, evet verirdi telaşlanmayın. Ancak bu şekilde kafaya takmaya devam ederseniz, mental olarak ağrı hissi yaşayabilirsiniz uyarayım.

Hocam sağ olun zaten hocam bende tıp dilinde hipokondriyazis Türkçe terimle hastalık hastalığı var yani bir yerim ağrısa hemen kafaya takar internetten araştırırım su zehirlenmesini ilk defa şu an konuyu açmadan önce internetten araştırdım psikiyatrik tedavi aldım ama ufakta olsa hala kafaya takma var normal olduğunu düşünüyorum sizinde yardımlarınız destekleriniz içini rahatlattı sağ olun iyi akşamlar ve esenlikler dilerim efendim.

Geri
Yukarı