Çok asosyal olmak

Yusufhecnopat

Hectopat
Selam, 16 yaşındayım yani lise 3'e gidiyorum. Elektrik elektronik okuyorum bursadayım.
Çok asosyelim çok içime kapalı birisiyim öyle tanıdım kendimi öyle de devam ediyor şu an hep yaptığım şeyler aynı mesela okul ev spor ev hep aynı şeyleri yapıyorum artık sıkılmaya başladım artık bilgisayardanda zevk alamıyorum dışarıya çıkayım diyorum para harcıyorum haftalık 300TL bir para alıyorum ailemi zorlamamak için de bir şey diyemiyorum evde kalayım diyorum hep aynı şeyler sürekli oyun ama zevk almıyorum Forza giriyorum çıkıyorum 10 dk sonra LoL'le giriyorum maç atmadan çıkıyorum sonra tekrar Forza önceden konuştuğum birisi vardı aynı köydendik en azından onun ile konuşunca vakit geçiyordu şimdi vakit de geçmiyor birisine yazayım diyceğim o da tanımadan yazmak saçma geliyor bir yerden böyle herhangi bir kıza yazmak isteği geliyor ama saçma geliyor amacım sevgili olmak değil sadece konuşmak.

Bir de ek olarak şunu söylemek isterim kendimi hiç yakışıklı görmüyorum abimler yen şu korkunu kendine böyle deme gayet yakışıklı bir çocuksun diyor.
Nasıl yenebilirim?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Sana anlayacağın şekilde açıklayayım. Neden korkuyorsun? Birileri sana hata yaptığın için kızacak, aşağılayacak, dalga geçecek veya seninle aralarına mesafe mi koyacaklar? Koysunlar. Başkalarının söylediği şeyler seni ne kadar alakadar ediyor? Neden bu kadar önemsiyorsun? İnsanlar hayatın boyunca her zaman seni yargılayacak. Senin yapman gereken tek bir şey var. Önemsememek. Canın resim çizmek istiyor ama başkaları kötü der diye çizmek istemiyor musun? Daha iyi olana kadar çabala. Dans etmek istiyorsun ama başkaları güler diye dans etmek istemiyor musun? Dansta ustalaşana kadar devam et. Vücudun ile dalga mı geçiyorlar? Onlarda senin gibi olmak isteyinceye kadar kendini geliştir. Bu dünyaya sağır müzisyenler, kör ressamlar, kolları ve bacakları olmamasına bile rağmen profesyonel vücut geliştirici insanlar geldi. Eğer bunca şeye rağmen biz hala oturduğumuz yerde dertlerimizden yakınıyorsak bunun tek suçlusu biziz.

Adam haklı usta. Sen başkalarının düşüncelerini kafana takarak yaşayacaksan asla ilerleyemeyeceksin. Yolda yürürken düştün de başkası sana gülecek mi? Gülen kişiye aldırış etme ve herhangi bir yaran var mı kontrol et. Seninle dalga geçecek bir insan varsa zaten gereksizdir ve gözüne görünmesi bile gözüne hakarettir. Özgüven ağaçtan toplanan bir şeydir. İhtiyacı olan alır. Senin de ihtiyacın var ise almaktan çekinme. Bu arada kızlarla konuşmayı dert edinme, bu yaşlarda IQ seviyelerindeki düşüklük seni rahatsız edebilir ve moralini daha çok düşürebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı