Çok çekirdekli işlemci tek çekirdek performansı verir mi?

Daha fazla  
Workstation kuracağım içinde 10'a sanal bilgisayar olacak aklıma takılan şey şu, örnek veriyorum 6 çekirdekli Ryzen 5 1600X'in tek çekirdek performansı 8 çekirdekli Xeon E5-2630 V3 işlemciden daha mı iyi, daha detaylı anlatmam gerekirse 12 çekirdek 24 iş parçacıklı işlemci aldığımda ikişer iş parçacığı atayarak Windows 7'li 12 bilgisayar kurduğumda. Kasma olur mu?

Elindeki anakart nedir hocam, evde Windows 7 sunucu mu kuracaksın?

Hocam huananzhi X79-8D anakartım. VMware Workstation ile yaklaşık 10 tane sanal Windows 7'li bilgisayar kuracağım. Şu an FX-8320 işlemcim var ikişer sanal çekirdek atadım 4 bilgisayar çalışıyor. 12 çekirdek 24 iş parçacıklı Xeon sistem topladığımda 12 bilgisayarı kasmadan kullanabilir miyim?

Hocam Huananzhi X79-8D anakartım. VMware Workstation ile yaklaşık 10 tane sanal Windows 7'li bilgisayar kuracağım. Şu an FX-8320 işlemcim var ikişer sanal çekirdek atadım 4 bilgisayar çalışıyor. 12 çekirdek 24 iş parçacıklı Xeon sistem topladığımda 12 bilgisayarı kasmadan kullanabilir miyim?

Çekirdek gücü berbat FX 8320 ile kasmadan kullanabiliyorsan Xeon ile çok rahat kullanırsın hocam. Xeon işlemcinin tek çekirdek gücü 8320'nin tek çekirdek gücünün 2 katı neredeyse benchmarklara göre.

Sanal Windows 7'li cihazlar ile ne yapacaksın hocam merak ettim?

Çekirdek gücü berbat FX 8320 ile kasmadan kullanabiliyorsan Xeon ile çok rahat kullanırsın hocam. Xeon işlemcinin tek çekirdek gücü 8320'nin tek çekirdek gücünün 2 katı neredeyse benchmarklara göre.

Hocam sitelerde surf yapıyoruz ya Chrome açık kalacak sadece. 64 GB'da RAM'im var.

Peki bir de bu anakart bildiğiniz üzere çift soketli tek işlemci ile de kullanabilir miyim, bir de 2 farklı işlemci ile?

Geri
Yukarı