Çok eski sistemlere Windows 10 kurulabilir mi?

Windows gibi bloatware uygulamalara sahip ve fazlaca kaynak tüketen işletim sistemini neden eski bir bilgisayara önereyim ki? 2008 model Core 2 Duo P8600, 3 GB RAM, 120 GB SSD bir laptop bile bayılıyordu resmen, neden böyle bir bilgisayarda Windows 10 kullanılsın ki? Eğer Windows 7 desteği devam etseydi Windows Thin PC önerirdim. Bir Linux dağıtımı kadar kaynak kullanıyor.
Konuyu Windows 10 kategorisinde açtım ve Windows 10 kurulur mu diye soruyorum fakat siz anında Linux cevabını yapıştırıyorsunuz. Eğer bu kadar Linux sevdanız varsa gidin GNU/Linux bölümünde takılın ama her Windows 10 konusuna böyle cevap vermeyin lütfen.

Windows gibi bloatware uygulamalara sahip ve fazlaca kaynak tüketen işletim sistemini neden eski bir bilgisayara önereyim ki? 2008 model Core 2 Duo P8600, 3 GB RAM, 120 GB SSD bir laptop bile bayılıyordu resmen, neden böyle bir bilgisayarda Windows 10 kullanılsın ki? Eğer Windows 7 desteği devam etseydi Windows Thin PC önerirdim. Bir Linux dağıtımı kadar kaynak kullanıyor.

Her ne kadar Windows 7 desteği bitse de Linux'ta çalışmayan uygulamalar da var ki güvenlik açığı konusuna gelirsek Av'ler bu yüzden var.

Konuyu Windows 10 kategorisinde açtım ve Windows 10 kurulur mu diye soruyorum fakat siz anında Linux cevabını yapıştırıyorsunuz. Eğer bu kadar Linux sevdanız varsa gidin GNU/Linux bölümünde takılın ama her Windows 10 konusuna böyle cevap vermeyin lütfen.
İyi. Ben tecrübelerimi söylüyorum. 12 sene Windows kullandım. Size de en az 15 yaşındaki makine ile Windows 10 maceranızda iyi şanslar dilerim.

e8517770f031d38074918661037722e5.jpg

Ne? 10 kuramazsan yaşama...

İstersen USB'ye Windows 10'u at eğer önyüklerse kurarsın demek önyüklemez ise 10 desteklemiyor demek kurarken 32 64 Bit hatası veriyorsa 32 Bit ise ayarın 64 64 ise 32 yap her ikisinde de olmaz ise kurulmaz demek ama yine devam ederse Win 10'un hayırlı olsun ama uyarı çok büyük ihtimal kasar ben i5 kullanıyorum yine başlangıç bazen biraz zor yani çok uygulama kuramazsın.

Geri
Yukarı