Ücretsiz Windows 10 kurulabilir mi?

Kaan351011

Centipat
Merhabalar, bazı araştırmalarımda Windows 10'un ücretsiz kurulabildiğini ama bunun için daha önceden orijinal bir Windows ihtiyaç duyulduğunu okudum.
Yakında yeni laptop alacağım ve FreeDOS almayı düşünüyorum. Windows'un kendi sitesindeki kurulum cihazını indirdim fakat sanırım kurulum esnasında Key istiyor bu yazılım.
Bu Windows 10'u sonradan başıma dert açmayacak şekilde orijinal olarak ücretsiz indirmemin herhangi bir yolu var mı?
Başıma iş açacaksa da ne tür şeyler açabilir bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bazı araştırmalarımda Windows 10'un ücretsiz kurulabildiğini ama bunun için daha önceden orijinal bir Windows ihtiyaç duyulduğunu okudum.
Yakında yeni laptop alacağım ve FreeDOS almayı düşünüyorum. Windows'un kendi sitesindeki kurulum cihazını indirdim fakat sanırım kurulum esnasında Key istiyor bu yazılım.
Bu Windows 10'u sonradan başıma dert açmayacak şekilde orijinal olarak ücretsiz indirmemin herhangi bir yolu var mı?
Başıma iş açacaksa da ne tür şeyler açabilir bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.
Kurulum cihazını başka bir bilgisayara indir. Seçeneklerden "başka bir bilgisayara yükle" diyin. En az 8GB bir USB takın ve onu seçip dosyaları onun içine yazdırın.

Yeni alacağınız cihaza USB belleği takın. Kurulumu yapın. Key ister ama isterseniz "ürün anahtarım yok" diyerek devam edebilirsin.

Tabi bu şekilde altta hiç gitmeyen bir "Windows'u Etkinleştir" yazısı göreceksin ve seni arada uyaracak. Yine de ben 3-4 ay kadar bu şekilde kullandım. Sonra da 10 liraya key aldım 😀

Sana da şimdi olmasa bile en kısa sürede key almanı tavsiye ederim.

Windows'un kendi sitesindeki kurulum cihazını indirdim fakat sanırım kurulum esnasında Key istiyor bu yazılım.
Kurulum sırasında key girmeniz zorunlu değil. Ürün anahtarım yok diyerek geçebilirsiniz.
Windows 10'u ücretsiz indiriyorsunuz, indirme için ücret ödenmiyor.
Uğraşmayın, verin 10-15 Lira.

Bildiğim kadarıyla Windows'un orijinalliği donanımsal olarak algılanıyor. Yani mesela şu anki bilgisayarın orijinal Win10 kurulu. Bu bilgisayara daha sonra istediğin işletim sistemini yükleyip ardından tekrar Win10 yüklediğin zaman orijinal geliyor. Fakat yeni bir bilgidsayara kurulum yapacağın zaman Key lazım.

Bildiğim kadarıyla Windows'un orijinalliği donanımsal olarak algılanıyor. Yani mesela şu anki bilgisayarın orijinal Win10 kurulu. Bu bilgisayara daha sonra istediğin işletim sistemini yükleyip ardından tekrar Win10 yüklediğin zaman orijinal geliyor. Fakat yeni bir bilgidsayara kurulum yapacağın zaman Key lazım.
Lisansı girmeden önce Microsoft hesabı ile oturum açmakta fayda var.

Lisansı girmeden önce Microsoft hesabı ile oturum açmakta fayda var.
Tabiiki. Sistem zaten bu sayede algılıyor. Öncelikle kullanıcı profiline bakıyor, ardından bu profile hangi donanımlar kayıtlanmış diye, onsan sonra ise; bu tanımlanmış profile kurulum mu yapılmış yok sa sadece giriş mi yapılmış diye inceliyor.

Merhabalar bilgisayarım fabrika çıkışı olarak 8.1di. Windows 10 çııktığında ücretsiz home versiyona yükselttim. Yaklaşık 5 ay önce eptt sitesinden 5lira yükseltme anahtarı 5 lira da pro key alarak pro versiyona yükselttim. Şuan baktım yok ama gittigidiyor gibi sitelerde 30 liraya mevcut.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10´a free upgrade seçeneği sadece Windows 10´un çıkışı itibariyle 1 yıl sürdü.

Hayır. Windows 10 kurulumu esnasında key girmek zorunlu değil. Windows 8.1´de zorunluydu ancak Windows 10´da zorunlu değil.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO

Windows 10´u kurduğunuz için başınıza iş açmazsınız. Microsoft firması lisanssız, yani lisansı etkinleştirilmemiş (korsan/crackli olanlar değil) Windows 10 kullanımlarına izin veriyor. Sadece wallpaperı değiştiremiyorsunuz ve Windows´unuzu özelleştirmek isterseniz bazı ayarlar kapalı olabiliyor. Bunun dışında updateleri (security updateleri dahil) alabilirsiniz ve Windows 10´u sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı