Çok guçlü Power Supply PC'ye zarar verir mi?

gurelwrey548

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela bir kasa var çalışması için 600W Power Supply gerekiyor ve ben gidip de ona 2000W Power Supply taksam PC yanar mı ya da uzun vadede bir zararı olur mu yüksek Voltaj'dan?

Power Supply'ın gücü maksimum kapasitesini belirler, yani 2000W taktınız ve diyelim output değeri 1600W olsun bu da sistemin 1600W'a kadar oluşacak güç ihtiyacını sorunsuz karşılayacağı anlamına gelir bir sorun yaratmaz. Hatta bu tarz bir PSU'nun avantajı standart bir sistem asla tam yük altına sokamayacağı için PSU'nun servis ömrü çok daha uzun olur.

Arkadaşlar mesela bir kasa var çalışması için 600W Power Supply gerekiyor ve ben gidip de ona 2000W Power Supply taksam PC yanar mı ya da uzun vadede bir zararı olur mu yüksek Voltaj'dan?
Hayır hocam. İleriye yatırım olur hatta.

Bahsettiğiniz durumda sistemin ihtiyacı kadar gerilim oluşur. Ayrıca 2000 W alma gibi bir düşünceniz varsa 600W güvenlik sertifikalı, verimliliği yüksek, dalgalı gelebilen şehir şebekesi akımını düzenleyen (bu teknolojinin adını unuttum) özellikte bir PSU alın daha iyi olur.

Geri
Yukarı