Çok heyecanlanıyorum

eqho

Kilopat
Merhabalar. Sorunum, çok fazla heyecanlanmam. Mesela okulda öğretmen bir sayfa sayısı söylüyor, sırayla okuyun diyor. Sıra bana yaklaşınca kalbim çok fazla atmaya başlıyor. Sıra bana gelince kekelemeye başlıyorum. Ancak başka bir zamanda bir soru sorduğunda veya tahtaya kaldırdığında hiçbir problem yok. Heyecanımı nasıl kontrol edebilirim?

Merhabalar. Sorunum, çok fazla heyecanlanmam. Mesela okulda öğretmen bir sayfa sayısı söylüyor, sırayla okuyun diyor. Sıra bana yaklaşınca kalbim çok fazla atmaya başlıyor. Sıra bana gelince kekelemeye başlıyorum. Ancak başka bir zamanda bir soru sorduğunda veya tahtaya kaldırdığında hiçbir problem yok. Heyecanımı nasıl kontrol edebilirim?
asosyallik belirtisi bu bana göre eğer bu tarz gerilim heyecan içeren ortam ve durumlarda daha fazla bulunursan alışırsın bence..

Heyecanlanmana gerek yok karşındakiler de insan.
Örnek olarak hoca başkasına soru sorduğunda vesaire sen nasıl hissediyorsun.
Genelde hiçbir şey öyle değil mi.
E o zaman sıra sana gelince de heyecanlanmana gerek yok çok büyük bir şey değil bu.
Olaya bu yönden bakarsan seni rahatlatıcaktır.

Arkadaşlarınla fazla samimi değilsin veya çok arkadaşın yok ve bu da onları yabancı gibi görmeni ve çekinmeni sağlıyor bu yüzden heyecanlanıyorsun diye düşünüyorum.

Heyecanlanmana gerek yok karşındakiler de insan.
Örnek olarak hoca başkasına soru sorduğunda vesaire sen nasıl hissediyorsun.
Genelde hiçbir şey öyle değil mi.
E o zaman sıra sana gelince de heyecanlanmana gerek yok çok büyük bir şey değil bu.
Olaya bu yönden bakarsan seni rahatlatıcaktır.
Ben de böyle düşünüyorum ancak o an her şey kontrolüm dışında gerçekleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı