Çok hızlı konuşuyorum ve kelimeleri düzgün söyleyemiyorum

Glarious0

Hectopat
Selamlar. Konuşurken kelimeleri yutarak konuşuyorum örneğin: Labada lebedi libubü derken libubü yerine başka harfler söyliyorum u yerine ü söylüyorum ve çok hızlı konuşuyorum, bunu düzeltmek için ne yapmam lazım?

Diksiyon kursu işe yarar. Gidemem diyorsan da "la, le, li, lü" gibi harf kombinasyonlarının yazılı olduğu kitaplar oluyordu kursların verdiği, bulabilirsen öyle bir şeye kendin çalışabilirsin.

Diksiyon dersi almalısınız veya sesli bir şekilde düzgünce ve sakince kitap okuyabilirsiniz. Bende eskiden şiveli bir şekilde konuşuyordum sesli kitap okuyarak diksiyonumu düzelttim çevremdekilerde diksiyonumun eskiye göre gayet iyi olduğunu söylüyor sorunlarımız aynı değil ama çözüm yolu olabilir kitap okumak.

Diksiyon dersi almalısınız veya sesli bir şekilde düzgünce ve sakince kitap okuyabilirsiniz.
Teşekkür ederim bugünden itibaren en az 2 saatte olsa kitap okuyacam inşAllah düzelir.
Diksiyon kursu işe yarar. Gidemem diyorsan da "la, le, li, lü" gibi harf kombinasyonlarının yazılı olduğu kitaplar oluyordu kursların verdiği, bulabilirsen öyle bir şeye kendin çalışabilirsin.
Teşekkürler araştıraçagım.

Diksiyon dersi almalısınız veya sesli bir şekilde düzgünce ve sakince kitap okuyabilirsiniz.
Udemy üzerindeki kurslar yeterli olur mu?

Aslında karşındaki kişilerden çekindiğin için olabilir yalnız başına konuşarak veya kitap okuyarak çözebilirsin bende aynı şeyi tanımadığım insanlarla oyun oynarken kendimi kusurlu göstermemeye çalışırken başıma geliyor söz hakkı bana gelince ebele übele oluyorum :D

Kurs'a gitmene gerek yok. Ben de gençken çok hızlı konuşurdum. Kelimeleri yutardım genelde, ve cümle sonunda "tamam mı" diye deme alışkanlığımda vardı 🤣 Daha sonra kitap okudum. Konuşurken kendimi kontrol etmeye alıştırdım kendimi. Şimdi herkes konuşmamı seksi buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı