Çok huzursuz hissediyorum

SKRAPY

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugüne kadar oyun oynayarak bazı şeyleri unuttum ancak yaşadığım bazı şeylerden kaynakla içimde huzursuzluk var oyunlarla unutamıyorum yüreğimde bir ağırlık var anksiyete sorunum var lisede bir arkadaşım oldu çok yakındık onu herkesten çok yakındık her şeyimi anlatırdım sevdiğim kişiyi vs. neyse onlar zaten ortaokulda tanışan üç arkadaştı bende aralarına dahil oldum bende tek tük hatalar yaptım ama beni çok ağır sattılar ardından soğuk yaptılar Instagram'da hikayelerini gizlediler sevdiğim kişiye anlatıp rezil ettiler vs. onlar sınıf arkadaşım olduğu için hiç aklımdan çıkmıyor okulda yüzüme gülüyorlar arkamdan iş çeviriyorlar bugün başka ortak bir arkadaşım daha hikayesini gizledi bana artık ne anlattılar çocuğa bilmiyorum neyse konuyu açmamın sebebini söyleyeyim içimde huzursuzluk kalbimde bir ağırlık var resmen kaygılıyım resmen bana bir şey yapamazlar ama sonuçta kalabalıklar istemsizce kaygılıyım bir şey yapamayacaklarını bile bile anksiyete olduğumu düşünüyorum ne yapmalıyım benimle ugrasmamalarini soylemeli miyim? Psikolojik sorunlarım olduğunu nasıl anlayabilirim bazen kendi kendime tartışıyorum, kırgınım

İlk önce onlarla kesinlikle iletişimi kes, gerekirse okulda yalnız takıl ama kesinlikle onlarla takılma. Onlarla konuşmamana rağmen senle uğraşıyorlarsa bir öğretmene söyleyebilir veya direkt müdüre gidebilirsin.

Onları görmezden gelip yaşadığın şeyleri unutabilirsin daha bir ay önce aynı şeyleri yaşadım şu an yeni arkadaslarim var tabii ilk başta kolay olmuyor ama emin ol ki iyi insan olsalardi böyle bir şey yapmazlardi sana bulasmalari konusunda onları uyarirsan daha da ustelerler umursamiyormus gibi davranabilirsin.

İlk önce onlarla kesinlikle iletişimi kes, gerekirse okulda yalnız takıl ama kesinlikle onlarla takılma. Onlarla konuşmamana rağmen senle uğraşıyorlarsa bir öğretmene söyleyebilir veya direkt müdüre gidebilirsin.

Bu arada dostum, çok doğru diyor. Anlattıklarının benzerini ben de yaşadım. Zamanla yalnızlığa alışacaksın ve daha iyi oluyor emin ol.

Arkadaşlar bugüne kadar oyun oynayarak bazı şeyleri unuttum ancak yaşadığım bazı şeylerden kaynakla içimde huzursuzluk var oyunlarla unutamıyorum yüreğimde bir ağırlık var anksiyete sorunum var lisede bir arkadaşım oldu çok yakındık onu herkesten çok yakındık her şeyimi anlatırdım sevdiğim kişiyi vs. neyse onlar zaten ortaokulda tanışan üç arkadaştı bende aralarına dahil oldum bende tek tük hatalar yaptım ama beni çok ağır sattılar ardından soğuk yaptılar Instagram'da hikayelerini gizlediler sevdiğim kişiye anlatıp rezil ettiler vs. onlar sınıf arkadaşım olduğu için hiç aklımdan çıkmıyor okulda yüzüme gülüyorlar arkamdan iş çeviriyorlar bugün başka ortak bir arkadaşım daha hikayesini gizledi bana artık ne anlattılar çocuğa bilmiyorum neyse konuyu açmamın sebebini söyleyeyim içimde huzursuzluk kalbimde bir ağırlık var resmen kaygılıyım resmen bana bir şey yapamazlar ama sonuçta kalabalıklar istemsizce kaygılıyım bir şey yapamayacaklarını bile bile anksiyete olduğumu düşünüyorum ne yapmalıyım benimle ugrasmamalarini soylemeli miyim? Psikolojik sorunlarım olduğunu nasıl anlayabilirim bazen kendi kendime tartışıyorum, kırgınım.

Yalnızlık hiç güzel bir şey değil, insan kafayı yiyor. Bulabiliyorsan başka arkadaşlar bul. Başka sınıftan olabilir, mahallenden olabilir, kendi kafa yapına göre bir arkadaş bul.

@ofsaytkaan31@papia @kelm @Error sizi biraz bilgilendireyim yeni bir arkadaş grubu buldum olayları anlattım benimle beraber dört kişiyiz bana hak verdiler bende az biraz onlarla takıldıkca vesaire rahatladım ama o bana sataşan çocuklarla takılan bir arkadasım vardı dün konuştuk hatta beraber ders çalışırdık yani çok samimi olmasamda iyi bir çocuktu iyi davranıyordu bana bugün gördüm ki Instagram'da beni kısıtlamış attığı storyler diğer arkadaşlarda gözüküyor bir tek bende gözükmüyor artık o çocuklar ne anlattı bilmiyorum ama herkesi tek tek düşman ediyorlar resmen bana ne yapacağım bilmiyorum hocalara gidersem adım çıkar dalga geçerler diye korkuyorum bu arada size bunları anlattıkça rahatlıyorum teşekkür ederim iyi ki varsınız.

Arkadaşlar bugüne kadar oyun oynayarak bazı şeyleri unuttum ancak yaşadığım bazı şeylerden kaynakla içimde huzursuzluk var oyunlarla unutamıyorum yüreğimde bir ağırlık var anksiyete sorunum var lisede bir arkadaşım oldu çok yakındık onu herkesten çok yakındık her şeyimi anlatırdım sevdiğim kişiyi vs. neyse onlar zaten ortaokulda tanışan üç arkadaştı bende aralarına dahil oldum bende tek tük hatalar yaptım ama beni çok ağır sattılar ardından soğuk yaptılar Instagram'da hikayelerini gizlediler sevdiğim kişiye anlatıp rezil ettiler vs. onlar sınıf arkadaşım olduğu için hiç aklımdan çıkmıyor okulda yüzüme gülüyorlar arkamdan iş çeviriyorlar bugün başka ortak bir arkadaşım daha hikayesini gizledi bana artık ne anlattılar çocuğa bilmiyorum neyse konuyu açmamın sebebini söyleyeyim içimde huzursuzluk kalbimde bir ağırlık var resmen kaygılıyım resmen bana bir şey yapamazlar ama sonuçta kalabalıklar istemsizce kaygılıyım bir şey yapamayacaklarını bile bile anksiyete olduğumu düşünüyorum ne yapmalıyım benimle ugrasmamalarini soylemeli miyim? Psikolojik sorunlarım olduğunu nasıl anlayabilirim bazen kendi kendime tartışıyorum, kırgınım
Hocam ilk önce o arkadaşlarınla bi iletişimini tamamen kes, bir avuç liseli ucubeye değmez. Özellikle lisede çok yalnış arkadaşlık seçimleri yapabiliyor insan. Bir süre yalnız kalmayı deneyebilirsin bazen insanın zamana ihtiyacı olabiliyor.

Ama dediğim gibi içimde ki seslere bu olaydan sonra iyice sahip olamamaya başladım kaygılıyım huzursuzum günlük hayatta yaşadığım sorunların üstüne ailevi vs. bu da binince inanılmaz huzursuz oluyorum fiziksel olarak bunları anlayabileceğim bir tek abim var beni dinler beni sevdiğini hissettirir ama oda üniversite okuyor başka şehirde.

Ama dediğim gibi içimde ki seslere bu olaydan sonra iyice sahip olamamaya başladım kaygılıyım huzursuzum günlük hayatta yaşadığım sorunların üstüne ailevi vs. bu da binince inanılmaz huzursuz oluyorum fiziksel olarak bunları anlayabileceğim bir tek abim var beni dinler beni sevdiğini hissettirir ama oda üniversite okuyor başka şehirde.

Zamana bırakmaktan başka çare yok gibi, biraz da sizde bitiyor olay. Siz hiçbir şey yapmamaya devam ederseniz lise sonuna kadar böyle sürecek.

Kafa dağıtabilecek bir şeyler bulmaya çalış, ne kadar boş durursan o kadar çok düşünürsün. Düşündükçe de delirirsin.

Geri
Yukarı