Çok mu şanssızım?

Local Cahpe

Hectopat
Yer
Bursa
4-5 aydır ayakkabı bakıyor, para topluyor ve ne kadar dinlemeseler de ailemden yardım istiyorum. Kafama o kadar takmadım bu ayakkabı işini, ayda her şey dahil ya 20TL gelirim vardır ya da 200TL giderim o nedenle önem verdim.
Doğum günüm çok yakın bir tarihte oldu, benim için 2000TL ayırdıklarını ailem söylemese de duydum ve istemsizce göz yaşlarım vardı. Doğum günüm için babam dışarı götürdü, annem o sırada markete kadar bizimle geldi ve bayram alışverişi için bir sepet doldurdu. Kasiyer 900TL demişti, 2000TL kadar paranın olduğu bir para tomarından annem 900TL çıkarıp verdi, sonra eve gitti. Umutlarım tükenmemişti çünkü ne de olsa 4 ay boyunca ayaklarına kapandım. Yaklaşık 1 saat yolculuktan sonra babam beni bir saatçiye götürdü, o dakikaya kadar gram haberim yoktu. Küçük bir saat alır, devam ederiz demiştim; babam sürekli olumsuz yanıtlar vermeme rağmen 650'TL'ye klasik kol saati aldı ardından bana "Hediyeni de aldık, gidebilirsin" dedi. Dediklerimi zaten dinlemiyordu benim de ilk yaptığım arkadaşımla buluşmaktı, tabii ki ilk işi dalga geçmekti. Sinirlenip eve gittim, sonra öğrendim ki babam kalan parayı da arkadaşlarıyla beraber harcamış. Odama girdim ve aklımdan hiçbir şey çıkmıyordu, konuyu uzatmamak için detaya girmiyorum saatler ile hiçbir zaman güzel bir anım olmadı ve doğum günümde ihtiyacımı karşılamalarını beklerken dalga geçtiler.
O günleri geçersem bayram geldi geçti, şaşırtıcı bir şekilde 150TL toplayabildim, toplamda yaklaşık 600 liram oldu ve yeni bir ayakkabı alamayacağımı anlayarak 2.el ilanlara baktım. Bir süre baktım ve istediğim ayakkabıyı buldum, sevdim ama tek sıkıntı param yetmedi. En azından bunun için yardım ederler umuduyla bugün saati iade etmelerini istedim: Mağazadan olduğu için edemeyiz dediler. Para istemek zorunda kaldım, 350TL istedim ve işe bak ki, babam borca girmiş :).
Berbat konuma girdiğiniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı