Çok mu kötüyüm?

Yalnızlık zirvedir, sevgi gösterip karşılık alamadığım sevgilimden ayrıldım 2'si 9 yıllık 1'i 6 yıllık arkadaşımla sonsuza kadar küstüm. Spora başladım ve artık arkadaşlarımla eskisi kadar sık görüşmüyorum arada sırada az ve öz görüşüyorum yetiyor. Kendi kendine yetebilmeyi bilmelisin. Bana çok soruyorlar tek başına sıkılmıyor musun diye. Hayır diyorum, çünkü zirve tek kişiliktir ve yalnızca güçlüler zirvede olur 😎

Böyle kendini avutursun kötü zamanında kim sana moral verecek ailen dışında veya ailene anlatamayacağım bir olay olduğunda kime ne yapabilirim diye soracaksin.

Öncelikle buradaki öneriler doğru olsa da kafana takıp ikili ilişkilerimde böyle yapmalıyım diye kendini zorlamamalısın. Böyle yaparsan samimiyetsiz olur.
Bence şu yönden bakmalısın eğer yalnız isen çevrende seni motive edecek çok kişi yoktur; ama köreltecek, aşağıya çekecek kimse de yoktur. Bunu fırsat bilip kendini geliştirmelisin eğer kendini geliştirirsen özgüven kazanırsın. (Özgüveninin eksik olup olmadığını bilmiyorum.) Sonra arkadaşlar kendiliğinden gelir zaten.

@valid123 kendimi avuttuğum yok dostum, böyle daha mutlu olduğumu fark ettim, müzik dinleyip oyun oynuyorum. Kötü zamanımda illa ki danışacağım arkadaşım var ama kendi içimde de halledebiliyorum. Kendi kendime yetebiliyorum diyorum, bundan iyi ne var ? :D

@valid123 dostum açıkcası onlarla bağımı kestikten sonra yalnız olmakta biraz zorlandım diyebilirim. Bütün bunlar olmadan önce de yalnızdım, sonra bu şahıslar ile birlikte oldum sonra tekrar yalnız kaldım, bir süre sonra toparlanıp ayağa dikildim ama sevgilimi unutmam çok zamanımı aldı. Çok bağlanmıştım, çok sevmiştim hem de köpek gibi ama verdiğimin karşılığını alamadım. Çok üzücüydü, 5 ay böyle devam etti ve ayrıldım. Hayat böyle daha iyi :)

Cok fazla arkadasim var cok iyi niyetliyim her fırsatta kullanmaya calisiyorlar. Arkadas konusunda epey seciciyim ama en iyi arkadasim bile seytana donusebiliyor bazen. Sana tavsiyem bunlar benim dostum diyebilecegin bir grup bul kendine, sosyalles. Senin kotulugunden degil aksine iyiliginden kaynakli olabilir. Seni kullanmaya calismayan insanlara yonel. Sorun kiz arkadas falansa dert etme. Beni kimsenin sevmedigini dusunuyordum meger asli cok daha farkliymis. Yani kimse tarafindan sevilmedigini dusunerek bunalim halinde yasama.

Seninle aynı durumdayım. Fazla iyi davrandığım için kullanılmaya çalışılıyorum genelde. Sert çıkarsam "Sen kimsin ya?" gibi şeylerle karşılaşırım, ortası yok.
Sen ekstra bir şey yapma, uygun insan sana kendi gelir. Bende böyle oldu. Her zaman olduğu gibi 2 yakın arkadaşımla takılıyordum, sınıfa gelen yeni kız bana karşı özellikle ilgi duyuyordu sanki. İlgi duyulacak bir yanım yok ki! Kafeye vesaire giderken beni çağırıyordu, oyun oynarken aynı şekilde. Hayatımda ilk kez davet edilmiştim, o an doğru insan olduğunu anladım. Bayağı yakınlaştık ama açılmadım, sonra okullar ayrıldı :(

Kimsenin kalbini kırmamaya o kadar çok uğraşmışsındır ki içinde kalan düşünceler senin kalbini kırmıştır bu nedenle kendini yalnız ve değersiz hissedersin.
Sanki öyle gibi hiç bu açıdan bakmamıstım
Seninle aynı durumdayım. Fazla iyi davrandığım için kullanılmaya çalışılıyorum genelde. Sert çıkarsam "Sen kimsin ya?" gibi şeylerle karşılaşırım, ortası yok.
Sen ekstra bir şey yapma, uygun insan sana kendi gelir. Bende böyle oldu. Her zaman olduğu gibi 2 yakın arkadaşımla takılıyordum, sınıfa gelen yeni kız bana karşı özellikle ilgi duyuyordu sanki. İlgi duyulacak bir yanım yok ki! Kafeye vesaire giderken beni çağırıyordu, oyun oynarken aynı şekilde. Hayatımda ilk kez davet edilmiştim, o an doğru insan olduğunu anladım. Bayağı yakınlaştık ama açılmadım, sonra okullar ayrıldı :(
Bılmıyorum hocam arada kendıme dert edıyorum bu durumu ondan konu acıyorum buna benzer baska bır konu da acmıstım.

Yeni konular

Geri
Yukarı