Çok pahalı eski içki

Dayım değil dedem olacaktı yanlış yazmışım fark ettiğimde çok geçti inanıp inanmamak size kalmış bir olay konu nasıl bu kadar büyüdü anlamadım.(modlar konuyu kapatırsa çok iyi olur)

Nasıl gizlenmeyecek miktar değil, adamın ailesinde ne cins insanlar olduğunu bilmiyoruz, adamın akrabaları 400k yı cukkalayıp yok olurlar.
Eki Görüntüle 1463052

O yüzden saklıyorum zaten.

Bence içkileri çaldırdı. E zaten öyle her yere yaymamali bu bilgileri.

Öğrenebilecek biri olduğunu sanmıyorum.

Ailenize haber vermenizi tavsiye etmem. Ev satın almak veya düğün gibi(Yapacaksanız eğer. Bence yapmayın. Sadece tavsiye, siz bilirsiniz.) önemli günlerde, büyük paraya ihtiyaç duyulduğunda kimseye sormadan satabilirsiniz, sonuçta artık sizin. İçmek gibi kötü bir karar vermezsiniz umarım .

Bir içki için 400k TL fazla değil mi sence? Elit gibi takılmayı bırak komik görünüyorsun.

Bir içki için 400k TL fazla değil mi sence? Elit gibi takılmayı bırak komik görünüyorsun.
Hocam yalnız arkadaş oturup içmeyecek benim olsa ben de oturup içmeyeceğim. Otur iç de dememişim. Elitlik neresinde bunun? Yahu aileden saklanıp anamı babamı kardeşimi kendime düşman edecek bir miktar değil dedim diye nasıl elit olabilirim? 20k doları cidden saklanacak kadar büyük görüyorsanız ülkedeki ekonomik krizi fazla hafife alıyorsunuz. Sokakta herhangi bir insanı çevirin size çoğunlukla 400k TL edecek ya da yaklaşacak bir varlığını ya da banka hesabını gösterecektir. Çünkü yeni normalimiz altılı miktarlar oldu. Bundan 3-4 sene öncesinin 40ksı bugünün 400ksı demek. Algılamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım ama maalesef ki durum bu. 400k TL ile ne yapabilirsiniz artık onu bir düşünün? Üst düzey bir sistem toplanır en fazla(masa, monitör, kulaklık vs dahil) ya da işte araba falan alınır. Parayı bir şekilde çoğaltayım desen iş kuramazsın ya da parayı bir yere bağlamaya değmez. 4 sene koç, bilkent okutur mu bu para mesela burssuz şekilde? Ya da yurt dışı eğitimi finanse eder mi? Sınıf atlamanın en kolay yolu eğitim. 400k kötü demiyorum sadece aileden saklayıp da onları kendime düşman edeceğim kadar yüksek değil. Aileye söylese evin hanenin eksiklerini giderirler en fazla. Buna yarar. Arkadaş asgari ücret olmuş 6500, iş kursan 2.yılını göremezsin sırf işçi maaşı yüzünden. Gerçekten aileden saklamaya değer mi görüyorsunuz bunu?

Oturup iç desem elitlik yapmış olurum. Çünkü lüks bir tüketim öneriyorum. Ben bunu söylemedim. Sadece aileden saklamana değmez dedim.

2. el araba piyasasina girer 400k ile, öyle devam ede ede çoğaltabilir elinde sermaye bulunması böyle bir ulke için büyük+ bana göre. Tabii konu gerçekse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…