Çok pahalı eski içki

Dayısı 1938 yılında 20 yaşında bir araba tamircisi olsa bile anneannesi minimum 122 yaşında oluyor.
Hesap hatası yapmadıysam:

Fotoğraf Atatürk'ün tam öldüğü yılda çekilse ve dayısı o yılda 20 yaşında olsa, dayısı 2000 yılında 82 yaşında olur. Ve dayısı ailenin en büyük çocuğu olsa ve anneannesi 18 yaşında çocuk sahibi olsa 2000 yılında anneannesi 82+18'den 100 yaşında olur. Yani 2022 yılında 122 yaşında olur.

Daha da azaltabiliriz ama en fazla ne kadar olur ki.

@NightWist h-hocam?

Dayım değil dedem olacaktı :D yanlış yazmışım fark ettiğimde çok geçti inanıp inanmamak size kalmış bir olay konu nasıl bu kadar büyüdü anlamadım.(modlar konuyu kapatırsa çok iyi olur)

Nasıl gizlenmeyecek miktar değil, adamın ailesinde ne cins insanlar olduğunu bilmiyoruz, adamın akrabaları 400k yı cukkalayıp yok olurlar.
Eki Görüntüle 1463052

O yüzden saklıyorum zaten.

Bence içkileri çaldırdı. E zaten öyle her yere yaymamali bu bilgileri.

Öğrenebilecek biri olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar rahmetli dayım araba tamircisiydi. Ünlü kişiler dayıma araba tamir ettirirmiş bu yüzden her gelen sürekli hediye getiriyormuş. Geçen gün anneannemin evinde misafirlikteyken içki olan vitrine bakmak aklıma geldi. 4 tane içki vardı piyasalarını araştırayım dedim çünkü çok pahalı duruyorlardı. 3 tanesi 400-500 dolar civarı çıktı. Fakat bir tanesi çok değerliymiş. Dayımın Atatürk'le fotoğrafı olan bir içki araştırdım pek satan yok yabancı sitelerde 4000-20000 dolar teklif aldım. Zamanında Atatürk'ün arabasını tamir ettiği için Atatürk tarafından hediye edilmiş bir içki siyah beyaz eski bir fotoğrafında görülüyor Atatürk'ün verdiği ve anneannemde öyle söyledi. Ailemin durumdan haberi yok. Anneannem ben vefat edince içkileri sen alabilirsin dedi. Bende fotoğrafla birlikte almayı düşünüyorum. Aileme sordum alabilirsin anneannen ve dayından sana hatıra olur dedi. Ailemin durumdan haberi yok sizce söylemeli miyim?
Ailenize haber vermenizi tavsiye etmem. Ev satın almak veya düğün gibi(Yapacaksanız eğer. Bence yapmayın. Sadece tavsiye, siz bilirsiniz.) önemli günlerde, büyük paraya ihtiyaç duyulduğunda kimseye sormadan satabilirsiniz, sonuçta artık sizin. İçmek gibi kötü bir karar vermezsiniz umarım 😀.

Aga para güzel de böyle sınıf atlatacak servet olacak bir para da değil yani. Hani gizlese ne olacak gizlemese ne olacak? Ailesine söylese en fazla eve tadilat yaptırırlar. Ahhah

20k dolarla zenginleşmenin sırrını söyleyin ben size vereyim o parayı, 20k iyi paraysa.
Bir içki için 400k TL fazla değil mi sence? Elit gibi takılmayı bırak komik görünüyorsun.

Bir içki için 400k TL fazla değil mi sence? Elit gibi takılmayı bırak komik görünüyorsun.
Hocam yalnız arkadaş oturup içmeyecek benim olsa ben de oturup içmeyeceğim. Otur iç de dememişim. Elitlik neresinde bunun? Yahu aileden saklanıp anamı babamı kardeşimi kendime düşman edecek bir miktar değil dedim diye nasıl elit olabilirim? 20k doları cidden saklanacak kadar büyük görüyorsanız ülkedeki ekonomik krizi fazla hafife alıyorsunuz. Sokakta herhangi bir insanı çevirin size çoğunlukla 400k TL edecek ya da yaklaşacak bir varlığını ya da banka hesabını gösterecektir. Çünkü yeni normalimiz altılı miktarlar oldu. Bundan 3-4 sene öncesinin 40ksı bugünün 400ksı demek. Algılamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım ama maalesef ki durum bu. 400k TL ile ne yapabilirsiniz artık onu bir düşünün? Üst düzey bir sistem toplanır en fazla(masa, monitör, kulaklık vs dahil) ya da işte araba falan alınır. Parayı bir şekilde çoğaltayım desen iş kuramazsın ya da parayı bir yere bağlamaya değmez. 4 sene koç, bilkent okutur mu bu para mesela burssuz şekilde? Ya da yurt dışı eğitimi finanse eder mi? Sınıf atlamanın en kolay yolu eğitim. 400k kötü demiyorum sadece aileden saklayıp da onları kendime düşman edeceğim kadar yüksek değil. Aileye söylese evin hanenin eksiklerini giderirler en fazla. Buna yarar. Arkadaş asgari ücret olmuş 6500, iş kursan 2.yılını göremezsin sırf işçi maaşı yüzünden. Gerçekten aileden saklamaya değer mi görüyorsunuz bunu?

Oturup iç desem elitlik yapmış olurum. Çünkü lüks bir tüketim öneriyorum. Ben bunu söylemedim. Sadece aileden saklamana değmez dedim.

2. el araba piyasasina girer 400k ile, öyle devam ede ede çoğaltabilir elinde sermaye bulunması böyle bir ulke için büyük+ bana göre. Tabii konu gerçekse:D

Yeni konular

Geri
Yukarı