Çok sinirli olmak ve sakin kalamamak

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Uzun zaman sonra tekrar merhaba.

Başlıkta gördüğünüz gibi: çok sinirli ve agresifim. Bir olay olunca hemen çıldırıyorum.

Neredeyse her gün ailemle tartışıyorum.

Ve bu sabah yine tartıştık. Olay: internetten kitap aldım. Bizim aile zaten kitabı internetten aldığım için ayrı kızıyor, şimdi ayrı trip atıyor. Kitaplar nedense bizim aileye göre gereksiz. İçten içe boşuna para verdin diyorlar. Ne kadar "demiyoruz" deselerde. Aldığım kitabı kendi kazandığım parayla alıyorum bu arada.

Neredeyse her gün belli konuları tartışıyoruz. Aslında bu kavgaların biraz sebebi benim. Çok agresifim ve hemen patlıyorum. Hemen sesimi yükseltiyorum.

Bende alttan alma diye bir şey yok. İlla tartışma. Ergenlik desem, ergenliğe çoktan girdim.

Resmen son 1 sene içerisinde psikolojim bozuldu. Hiçbir şeye tahammülüm yok.

Haberlerde kötü bir haber görüyorum: ağzını burnunu kırasım geliyor.

Artık aileme o kadar kırgınım ki reşit olur olmaz evden gitmek istiyorum.

16 yaşındayım.

Asıl soruma geleyim: nasıl daha sakin ve alttan alabilirim? Siz sakinliğinizi nasıl koruyorsunuz?

Uzun zaman sonra tekrar merhaba.

Başlıkta gördüğünüz gibi: Çok sinirli ve agresifim. Bir olay olunca hemen çıldırıyorum.

Neredeyse her gün ailemle tartışıyorum.

Ve bu sabah yine tartıştık. Olay: İnternetten kitap aldım. Bizim aile zaten kitabı internetten aldığım için ayrı kızıyor, şimdi ayrı trip atıyor. Kitaplar nedense bizim aileye göre gereksiz. İçten içe boşuna para verdin diyorlar. Ne kadar "demiyoruz" deselerde. Aldığım kitabı kendi kazandığım parayla alıyorum bu arada.

Neredeyse her gün belli konuları tartışıyoruz. Aslında bu kavgaların biraz sebebi benim. Çok agresifim ve hemen patlıyorum. Hemen sesimi yükseltiyorum.

Bende alttan alma diye bir şey yok. İlla tartışma. Ergenlik desem, ergenliğe çoktan girdim.

Resmen son 1 sene içerisinde psikolojim bozuldu. Hiçbir şeye tahammülüm yok.

Haberlerde kötü bir haber görüyorum: Ağzını burnunu kırasım geliyor.

Artık aileme o kadar kırgınım ki reşit olur olmaz evden gitmek istiyorum.

16 yaşındayım.

Asıl soruma geleyim: Nasıl daha sakin ve alttan alabilirim? Siz sakinliğinizi nasıl koruyorsunuz?

Benim moralimi tek düzelten şey internet. Reddit mizah topluluklarına bakıyorum ve post atıyorum, sevdiğim içerik üreticilerini izliyorum, biri saçma sapan konuşunca içimden dalgaya vuruyorum genellikle.

Dostum ne olursa olsun o senin ailen biliyorum klişe ama öyle karşına alıp konuşabilirsin mesela güzelce eğer ailen sakin bir kişiliğe sahip ise. Konuşma bittiğinde inan rahatlayacaksın.

Geri
Yukarı