Çok Uzun Pil Ömrü: Acer Swift 5 İncelemesi

En geniş ekran ve masaüstüne yakın kullanım MateBook D16'da. İşlemcisi iyi, klavyesi geniş, ferah.

D14 modeli de gayet güzel, fiyatı çok iyi ve çekici.

Swift 5 ise işlemcisi aralarında en güçlü cihaz, eczacılık vb. söz konusuysa Acer'ı alırım, hem antimikrobiyal, hem Gorilla Glass sağlamlık katıyor. Pil ömrü en uzun olan da Swift 5.

En geniş ekran ve masaüstüne yakın kullanım Matebook D16'da. İşlemcisi iyi, klavyesi geniş, ferah.

Swift 5 ise işlemcisi aralarında en güçlü cihaz, eczacılık vb. söz konusuysa Acer'ı alırım, hem antimikrobiyal, hem gorilla glass sağlamlık katıyor. Pil ömrü en uzun olan da Swift 5.

Ben de size katılıyorum ama Acer fiyatı bir tık fazla vermiş gibi geldi. Keşke Matebook D16 Intel olsaydı. Hackintosh yapılıp kullanılabilirdi.

Hocam peki üni için sizce nasıl bir laptop almalıyım. Aklımda eczacılık veya mühendislik var. Ekran kartlı bir laptop şart mı?
Eczacılık için GPU'ya ihtiyaç yok. Eczacılıkta bu cihaz güzel olur, dokunmatik ekran işe yarayabilir. Mühendislik kısımlarında ise Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği için M1 Macbook, Makine Mühendisliği için de GPU gücü iyi olan bir cihaz ideal olur bence.

Eczacılık için GPU'ya ihtiyaç yok. Eczacılıkta bu cihaz güzel olur, dokunmatik ekran işe yarayabilir. Mühendislik kısımlarında ise yazılım ve bilgisayar mühendisliği için M1 MacBook, makine mühendisliği için de GPU gücü iyi olan bir cihaz ideal olur bence.

Sağ olun. YKS'ye çalışmaya devam edeyim. Laptopu şimdiden alayım diyordumda şimdi ne alsam havada kalacak. O yüzden artık seneye kazandığım bölüme göre alırım.

En geniş ekran ve masaüstüne yakın kullanım Matebook D16'da. İşlemcisi iyi, klavyesi geniş, ferah.

Swift 5 ise işlemcisi aralarında en güçlü cihaz, eczacılık vb. söz konusuysa Acer'ı alırım, hem antimikrobiyal, hem gorilla glass sağlamlık katıyor. Pil ömrü en uzun olan da Swift 5.

Hocam inşallah kazanırım. Seneye sınava gireceğim. Çok sağ olun.

Sanırım hafifletmek için yaptıkları bir şey. O çok problem değil ama klavye tarafında da oluyor sanırım. En büyük eksi bence Standart şarj girişi koymaları. Type C şarj opsiyon olarak verilmiş ama bence asıl şarj girişi Type C olmalıydı.
Bu konuyu ofiste konuştuk biz de, magnezyum lityum ve alüminyum alaşımlar daha hafif oluyor ancak salt alüminyumun soğukluğuna ulaşmıyor.

MacBook daha masif bir hissiyata sahip ancak daha ağır oluyor. Ekran kısmının kasasını çok katı yapmak yararlı mı, değil mi halen tartışmalı.

İncelemelerde esneklik kısmını da aklıma geldiğinde, dikkatimi çektiğinde yorumlamaya çalışacağım.

Bu konuyu ofiste konuştuk biz de, magnezyum lityum ve alüminyum alaşımlar daha hafif oluyor ancak salt alüminyumun soğukluğuna ulaşmıyor.

MacBook daha masif bir hissiyata sahip ancak daha ağır oluyor. Ekran kısmının kasasını çok katı yapmak yararlı mı, değil mi halen tartışmalı.

İncelemelerde esneklik kısmını da aklıma geldiğinde, dikkatimi çektiğinde yorumlamaya çalışacağım.

@Ali Güngör ben Matebook 13'ü pandemiden önce 4 5 ay kullanma şansım oldu. Kütüphanden ofise, metrodan kafeye kadar birçok yerde kullandım. Cihaz ince ve metal kasaya, dolgun metal kasaya sahip olduğu için çok çok sağlam duruyor. Bu noktada MacBook cihazlara benziyor.

Ben bu cihazın inceliğinin birçok yerde avantajını gördüm. Cihazı geçtim, adaptörünün telefon adaptörü gibi bir şey olması bile nimet. Bunun yanında farenizi Bluetooth, bilimum ekipmanlarınızı da Type-C'ye dönüştürünce, Ultrabook'ların o bilindik sorunları ortadan kalkmış oluyor.

Swift 5, gerçekten güzel ve performanslı cihaz. Ancak Matebook ve özellikle D olmayan Matebook'ların tasarım felsefeleri, touchpad - ekran - klavye kaliteleri, performanstan biraz ödün vermeye değer. Ki bunun yanında cihaz baştan aşağı Linux uyumlu bir cihaz, 4 5 farklı dağıtım kullandım ve bir kere sürücü sorunu yaşamadım.

Gördüğüm kadarıyla Ultrabook'larda hem tasarım hem de performans beraber gitmiyor, gidemiyor. Küçük ödünler vermek gerekiyor, birini seçince diğerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı