Çok yakını bulanık görme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşaret parmağının kalınlığı yaklaşık bir santimetredir. Göze iki işaret parmağı yakınındaki bir şeyi net görmek zaten imkansız.

O aralığı net görebilen bir insan var mı?

İşaret parmağının kalınlığı yaklaşık bir santimetredir. Göze iki işaret parmağı yakınındaki bir şeyi net görmek zaten imkansız.
Aslında bu olay 1-2 gün içerisinde oldu telefon kaynaklı mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, peki bir el mesafesi kadar parmağımı uzağa çekiyorum. Parmağıma odaklandığım da arkayı bulanık görüyorum, arkaya odaklandığım da parmağımı bulanık görüyorum. Sizde de oluyor mu?

O mesafeden hiçbir canlı göremez. Anatomik olarak imkansızdır. İris kasları o kadar kasılamaz. 6 metreden uzaktaki cisimleri seçmekte veya yazıları okumakta zorlanıyorsanız doktora başvurun.

Hipermetrop olması muhtemel bir doktora görün derim.

Bilip bilmeden konuşmayalım. Hipermetrop yakını göremez veya miyop yakını göremez diye bir şey yok. Belki astigmatı var nereden biliyorsun?

Aslında cevap yazacaktım ama elim farklı bir tuşa deydi neyse gerek kalmadı zaten sen cevabını almışsın:)

Hayır ben 1-2 gün öncesine kadar net görüyodum. Birdenbire oldu
Sen mesafeyi yanlış ölçüyorsun/ölçtün. Yanlış hatırlıyorsun vs. vs.

O kadar yakından net görmek im-kan-sız!

İstediğin doktora git ya da gitme güldürürsün adamları. :ROFL:
Hocam, peki bir el mesafesi kadar parmağımı uzağa çekiyorum. Parmağıma odaklandığım da arkayı bulanık görüyorum, arkaya odaklandığım da parmağımı bulanık görüyorum. Sizde de oluyor mu?
Normal ve böyle olmalı zaten.

İris kasları yakındaki cisimlere odaklanmak için kasılır ve göz bebekleri birbirine yakınlaşır. Siz elinize odaklandığınız zaman gözünüzün odağını değiştirmiş oluyorsunuz ve odağınıza düşmesi gereken ışınlar odak dışına düştüğü için netlik bozulur. Korkulacak bir şey yok, gayet fiziksel bir şey. :)

İris kasları yakındaki cisimlere odaklanmak için kasılır ve göz bebekleri birbirine yakınlaşır. Siz elinize odaklandığınız zaman gözünüzün odağını değiştirmiş oluyorsunuz ve odağınıza düşmesi gereken ışınlar odak dışına düştüğü için netlik bozulur. Korkulacak bir şey yok, gayet fiziksel bir şey. :)
Normal ve böyle olmalı zaten.

Teşekkürler, hastaneye gidecektim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı