Çok yalnızım

Morphia

Hectopat
Yer
Ohio
Selam, biraz içimi dökmeye geldim. Şu şarkıyı açaraktan biraz size hayatımı anlatmak isterim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

19 yaşındayım, küçüklüğümden beri çok şehir gezdim. Hiç kurulu düzenim olmadı, sanki gençliğimi yaşayamadım eridi gitti. Gezmek güzeldir, ne güzel şehirler gezmişsin diyebilirsiniz. Ama benim için değildi, çünkü 5-6 şehir değiştirdim. Hiç güzel dostluklarım, arkadaşlarım olmadı. Ben de çok şehir değiştirdiğimden ötürü hep eve kapandım. Aslında a-sosyal birisi değilim, aksine çok severim insanlarla konuşmayı. Bilmiyorum, çok arkadaşım olmadı. Hatta ilkokulda bile dışlandığımı bilirim, yeni bir şehre taşındığımızda kafadengi birisini bulamam. Tek sorun arkadaş değil, mesela dışarıya çıkacaksınız değil mi? Ama tek olunca içinizden gelmez. Benim de öyle işte. Artık bu düzensiz hayatı umursamayıp, kendimi hep müzik dinlemeye verdim. Hatta dünyaya somut bir şey bile bırakmak istiyorum. "şarkı" gibi, mesele para değil, manevi, somut bir şey bırakmak. O şarkıda kendi yaşadığım şeyleri argümana dökmek. Burada ne kadar doğru olur bilmiyorum, ama babam tarafımdan dışlandım. Belki seviyordur ama, bilmiyorum eksik hissediyorum, kanatlarım kopmuş sanki. Neler yaşadığımı bir ben bir de dört duvar bilir. En sonunda artık bu taşınmaktan sıkıldım, okulu astım. Gittim tastikname alıp açığa geçtim, 2 yıl okula gitmedim. Haliyle şu an lise 2 okuyorum, zararın neresinden dönersen kardır. Sürekli bu benim başımda patladı, "oku dedik okumadın. Çalış dedin çalışmadın" gibisinden. Ama kimse benim psikolojimi sormadı, neyin var demediler. Artık son raddeye gelmiştim, aklımdan kötü kötü gözüme kapatınca, intihar düşünceleri gelmeye başladı. Dünyadan soyutlanmıştım, her sabah kalktığımda kendimi boş hissediyordum. Aileden ötürü de sevgi eksikliği var zaten. Kız arkadaş? Belki iyi olabilirdi, derdimi ona dökebilirdim. Ama hiçbir şey kalıcı değildir. Belki sevildiğimi hissederdim, o kadar kalbim taş bağlamış olmalı ki, kardeşlerime bile artık sevgi veremiyorum. "sen iyi bir abi değilsin' diyorlar. Haklılar, abiyim ama sevgi veremiyorum. Çünkü sevgi nedir bilmiyorum ki. Yalnızlığa o kadar alıştım ki artık, zincirlenmişim sanki. Çok olaylar yaşadım, 10 yaşımda annem babam ayrıldı, yatakta uyandığım zaman kardeşlerim etrafımda ağlıyordu. Buraya kendimi acındırmaya gelmedim, öyle düşünmeyin lütfen. Sadece kimseye içimi dökemediğim için buraya dökmek istedim. Buraya kadar okuduysanız sizlere çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şarkıyı ben de çok seviyorum :).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu anda şunu dinliyordum. Bir laf vardır "Koy **** gitsin" diye. Aynı o şekilde gamsız devam etmek en iyisi. Zaten değer veren kimse yokken amacın ne olabilir ki?

Aynı şarkıyı ben de çok seviyorum :).
Şu anda şunu dinliyordum. Bir laf vardır "Koy **** gitsin" diye. Aynı o şekilde gamsız devam etmek en iyisi. Zaten değer veren kimse yokken amacın ne olabilir ki?
Şarkı muazzamış hocam, dediğiniz gibi. Başka çare yok gibi.

Boş ver be dostum hayat böyledir.

Yeri gelir üzülürsün yeri gelir sevinirsin.
Yeter ki umudunu kaybetme.

Illaki sevilip seveceğin bir dönem olacak.
Buna sevmekten başla. Sen seversen onlarda seni sever.

Z kuşağı olarak aslında çoğumuz böyleyiz. Özellikle ülke sorunları ve ailelerimizin umursamazlığı bunu alevliyor. Discord'da bir arkadaş grubu kurabilirsiniz ya da yayıncıların Discord sunucularında arkadaş bulabilirsin. Bir de bu videoyu izleyebilirsin:
Aslında beyindeki kimyasal yüzünden salgılanan hormonlar sebebiyle yalnız hissediyorsun çünkü evrim gereği insanlar canlılığını sürdürebilmesi için yalnız yaşamamaya sürü olarak yaşamaya programlı ve müthiş bir teknolojik sıçrayış olduğu insan ömrü uzadığı toplumdaki yaşam değiştiği için beyin bu şekilde tepkisini gösteriyor. Yani yalnızlık kötü değildir eğer tercihinse. Tercihin değilse yalnızlığı bozabilirsin de. Bildiklerim kadarıyla bilgi vermeye çalıştım yanlışım olduysa kusura bakma.

"Kalpler yalnız Allah'ı anmakla huzur bulur." (ra'D 28)

Dünya gelip geçici dostum. Kısacık dünya hayatına ne sığdırabilisin ki? Unutma bu dünya yaşama yeri değil bir imtihan yeri. Allah sevdiği kuluna sıkıntı verir.

Biliyor musun? Senin yaratıcının gerçek olmasını senden daha çok istiyorum.

Keşke gerçek olsa da herkesin mutlu olduğu bir yer olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı