Çoklayıcı ile fan bağlantısı nasıl yapılır?

HeroGTR

Decipat
Daha fazla  
Dostlar elimde 3 Rampage rbg ve 3 Noctua NF-P12 fan ( 4 pin ) var.

Bu çoklayıcıyı alarak 3 Noctua bağlantımı yapacağım ancak sorum şu;

Görselde halihazırda kullandığım RGB ve Noctua ( toplam 6 ) fanların tümünü LED kablosuda dahil olmak üzere yeni aldığım fan çoklayıcıyla bir olarak toplayabilir miyim? Benim şu an kullandığım portta reset tuşuna bağlı olan LED kablosunun 2 pin girişini cihazda göremedim.

Dosya Ekleri

• D5969B46-915E-41AB-B90B-F27245846F85.jpeg
    D5969B46-915E-41AB-B90B-F27245846F85.jpeg
    111,5 KB · Görüntüleme: 22
  • 126ABF90-2C67-4CED-83BC-ED8F245D506F.jpeg
    126ABF90-2C67-4CED-83BC-ED8F245D506F.jpeg
    140,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
LED kablosunu zaten fan çoklayıcıya bağlayamazsın, fan çoklayıcı sistemden aldığı sıcaklık verisine ve hızına göre tüm fanları çalıştırıyor, LED ayarı vs yok. Bizzat kullanıyorum ancak senin fan bağlantıların PWM değil sanırım? Eğer PWM değilse o çoklayıcıyı kullanmazsın.

LED kablosunu zaten fan çoklayıcıya bağlayamazsın, fan çoklayıcı sistemden aldığı sıcaklık verisine ve hızına göre tüm fanları çalıştırıyor, LED ayarı vs yok. Bizzat kullanıyorum ancak senin fan bağlantıların PWM değil sanırım? Eğer PWM değilse o çoklayıcıyı kullanmazsın.
Hayır PWM değil bildiğim kadarıyla. Tüm girişler yeni aldığım çoklayıcıya uyum sağlar mı ? Eski yada yeniye.

Dostlar elimde 3 Rampage rbg ve 3 Noctua NF-P12 fan ( 4 pin ) var.

Bu çoklayıcıyı alarak 3 Noctua bağlantımı yapacağım ancak sorum şu;

Görselde halihazırda kullandığım RGB ve Noctua ( toplam 6 ) fanların tümünü LED kablosuda dahil olmak üzere yeni aldığım fan çoklayıcıyla bir olarak toplayabilir miyim? Benim şu an kullandığım portta reset tuşuna bağlı olan LED kablosunun 2 pin girişini cihazda göremedim.

Mevcuttaki çoklayıcın ve fanların birbirine göre tasarlanmış o sokketen hem LED hem fan hem de RGB bağlantısı geçiyor.
Diğer çoklayıcı ile onları birleştiremezsiniz.
Ama teknik bilginiz var ise mevcut fan kontrolcüden fanlara voltaj verebilirsiniz ama ileri seviye teknik bilginiz olması lazım.

Mevcuttaki çoklayıcın ve fanların birbirine göre tasarlanmış o sokketen hem LED hem fan hem de RGB bağlantısı geçiyor.
Diğer çoklayıcı ile onları birleştiremezsiniz.
Ama teknik bilginiz var ise mevcut fan kontrolcüden fanlara voltaj verebilirsiniz ama ileri seviye teknik bilginiz olması lazım.
Yani görselini attığım girişlere 4 pinli RGB siz fan uymayacak sanırım hocam.

Hazır olan sistemin yanına güç kaynağından bir çıkış daha alarak çoklayıcıyla yeni fanları bağlamam gerek.

Yani görselini attığım girişlere 4 pinli RGB'siz fan uymayacak sanırım hocam.

Hazır olan sistemin yanına güç kaynağından bir çıkış daha alarak çoklayıcıyla yeni fanları bağlamam gerek.

Aynen öyle zaten yeni fanlarındada RGB yok çoklayıcıdada yok onlar kendi halinde bir fan grubu olurlar.
Mevcut sistem zaten çalışıyor onlar ayrı bir grup olurlar.

Geri
Yukarı