Çoklu CPU ve AMD CrossFire nedir?

Ayrı bir konu açarsan "4000 TL sistem toplama" gibi daha iyi yardımcı olabiliriz forum olarak :D emin olabilirsin oyun/işlemci performansı olarak daha iyi bir sistem olur. APU işlemciler genelde daha sonra ekran kartı takman için kullanılıyor ama işlemciye fazladan verdiğin 400 TL tutar boşa gidiyor. Bir konu aç bence.

Açıyorum şimdi.

Çoklu CPU %99 Xeon sistemlerde oluyor ve CF tamamen gözümde zevk meselesi ve gövde gösterisi çift RX580 2070 gücünde mesela ama tabii her oyunda tam performans vermiyor anakartında CF destegi varsa ucuza aynı karttan getirirsen sistemde cfye yetiyorsa yapılabilir.

Çoklu CPU %99 Xeon sistemlerde oluyor ve CF tamamen gözümde zevk meselesi ve gövde gösterisi çift RX580 2070 gücünde mesela ama tabii her oyunda tam performans vermiyor anakartında CF destegi varsa ucuza aynı karttan getirirsen sistemde cfye yetiyorsa yapılabilir.

Yazım yanlışı yapmışım hocam özür dilerim çoklu CPU değil çoklu GPU yazacaktım. Benim sistemim APU olduğu için işe yaramıyormuş zaten.

Bilmemenizde bir sıkıntı yok. Arkadaş sizin crossfire falan yapmak istediğiniz sanmış. En üst seviye sistemlerde bile çok nadir yapılıyor SLI veya crossfire. Artık NVIDIA desteği kesti.

Evet hocam sanırım.
Bilmemenizde bir sıkıntı yok. Arkadaş sizin crossfire falan yapmak istediğiniz sanmış. En üst seviye sistemlerde bile çok nadir yapılıyor SLI veya crossfire. Artık NVIDIA desteği kesti.

Monitör tavsiyen nedir hocam 1000TL'ye maks en fazla 1500 TL'ye ki çıkmasa iyi olur aslında. İşlemcinin veya anakartın etkisi var mı monitörde anakart bağlantı yolu haricinde. Örneğin Ryzen 5 3400G ile 27 inç veya 2K monitör kullanılmaz gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı