Çoklu prizler yeterli gücü sağlayabilir mi?

GT 240

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhabalar, 1'den 2'ye priz çoklayıcı satın aldım. Kaliteli bir marka. Hem bilgisayar hem de monitör bağlamayı düşünüyorum. 2 cihaz da çok güç tüketmiyorlar. PSU 80+ sertifikasına sahip. Bir sorun olur mu?

Emin ol fazlasıyla karşılar. Makel veya Schneider gibi markalar çok kaliteli prizler üretiyor. Normal bir priz fazlasıyla bahsettiğin ürünlerin gücünü karşılayabilir.

Prizden ziyade evde kullanılan kabloların çapı önemli, standart tek kat plastik kaplı 2.5 mm çaplı bir kablo, maksimum 20 amper sürekli akıma dayanabilir. Zaten böyle bir hatta da 16A bir sigorta bağlıdır. Bu da yaklaşık 220 X 16 = 3520W güç demektir. Bu değerin üstünde güç çekmeye çalışmak sigortayı attıracaktır. Bu kadar güce de ihtiyaç duyabilecekler ise ev ortamında genelde rezistanslı su ısıtıcıları ya da elektrikli sobalardır ki onlar da 2000W dolaylarında güç ister. Bilgisayarın çekeceği 500W için her priz yeterli olur.

@112819 Bilgisayarim icin 5'li Makel anahtarli, odamdaki televizyon ve oturma odasındaki TV icin Viko kullanıyorum. Hatta modemin açma kapama dugmesi bozuldu ve direkt bağlantı yaptim. O dugme yerine adaptöre Makul puar dugme taktim. İki markanın ürünleri de çok güzel ama Schneider daha ustun bir marka, kullanmak nasip olmadı parasından 🤣

@112819 Bilgisayarim icin 5'li Makel anahtarli, odamdaki televizyon ve oturma odasındaki TV icin Viko kullanıyorum. Hatta modemin açma kapama dugmesi bozuldu ve direkt bağlantı yaptim. O dugme yerine adaptöre Makul puar dugme taktim. İki markanın ürünleri de çok güzel ama Schneider daha ustun bir marka, kullanmak nasip olmadı parasından 🤣
Beşli ve altılı prizleri çok pahalı. 4000W üstünde güç tüketen eşyam olursa alacağım ama :D

Anahtarlı ve siyah olan uzatma prizini kullanıyordum bir priz ancak bu kadar harika tasarlanabilir. Kayboldu ama bir tane daha alacağım. Viko ve Makel'ın standart prizleri maksimum 4000W gücü rahatlıkla karşılayabiliyor.

Dünyanın en cool prizi :)

image.jpg

Geri
Yukarı