Çözüldü Colorful A320M-K PRO V14 TPM Ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

recep007

Hectopat
Daha fazla  
Colorful A320MKPRov14 de BIOS'a girince hiçbir yerde TPM veya fTPM yazmıyor ne yapacağımı bilmiyorum. İnternete baktım hiçbir şey bulamadım BIOS menüsünün de altını üstüne getirdim yok bilenler yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umudumu kestim artık ben Windows 11'i de dosyalarıyla oynayıp kurmak istemiyorum ne yapalım Windows 10 kulancaz artık.
Bugün(15/11/2021) tarihli bir güncelleme paylaşmışlar. Güncellemeyi bir dene istersen.
B450 modelini kullanıyordum 2021 Eylül ayında B450 için BIOS sürümü yayınlamışlar ona güncelleyince TPM 2.0 sorunundan kurtuldum ve nasıl yaptığımı @EREN SATAR arkadaşında dediği gibi forumda paylaştım. A320 için resmi sitelerine baktığımda son güncellemenin 2020'nin haziran ayı olduğu görülüyor. Bu da şu an için A320 için TPM 2.0 desteği olmadığını gösteriyor. Umarım A320 için de bir güncelleme paylaşırlar.

Son düzenleme:
Evelde mail atan kişinin isminde değişik bir yazı stili vardı.

Her gün mail atıyorum ama 1'inde marka ve mödelinizi atar mısınız yazdılar sonra dönmediler. İnşallah başlamışlardır çalışmaya.

Abi bunu buldum tecnical Sport'a gelince fTPM falan yazıyor ama benim anakartın bir üst modeli denimmi.

Son düzenleme:

Her gün mail atıyorum ama 1'inde marka ve mödelinizi atar mısınız yazdılar sonra dönmediler. İnşallah başlamışlardır çalışmaya.

Abi bunu buldum tecnical Sport'a gelince fTPM falan yazıyor ama benim anakartın bir üst modeli denimmi.

Aynı model değilse tavsiye etmem.

Bende de vardı manuelden ayarla RAM'i.
Denemimmi o anakartın BIOS'unu.
Riskini bilemediğim için birşey diyemiyorum.
@EREN SATAR, @ismailYıldırım ve @Recep Baltaş hocama teşekkür ederim yeni BIOS ekranı ve Windows 11 harika.
Benim bir sorunum daha var eskiden RAM'im 3200 MHz CL16 oluyordu şimdi olmuyor. Yeni BIOS'la alakası yok 2-3 ay önce oldu. 3066 MHz CL16'da çalıştırabiliyorum maksimum herhalde. RAM kaliteli diye duymuştum OC potansiyeli yüksek diye biliyordum niye böyle oldu?
Oc ayarları ile bilgim yok kardeşim.

Şimdi BIOS'u indirdim ama benim şimdiki anakartım direk CMD'den güncelleniyor bu ROM dosyası olarak USB'den o yüzden denememeye karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi BIOS'u indirdim ama benim şimdiki anakartım direk CMD'den güncelleniyor bu ROM dosyası olarak USB'den o yüzden denememeye karar verdim.

Anakartlar aynı model değil ise deneme bizim anakartların BIOS güncellemesi tıpatıp aynı model için risk almaya değmez benim fikrim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı