Çözüldü Colorful A320M-K PRO V14 TPM Ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

recep007

Hectopat
Daha fazla  
Colorful A320MKPRov14 de BIOS'a girince hiçbir yerde TPM veya fTPM yazmıyor ne yapacağımı bilmiyorum. İnternete baktım hiçbir şey bulamadım BIOS menüsünün de altını üstüne getirdim yok bilenler yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umudumu kestim artık ben Windows 11'i de dosyalarıyla oynayıp kurmak istemiyorum ne yapalım Windows 10 kulancaz artık.
Bugün(15/11/2021) tarihli bir güncelleme paylaşmışlar. Güncellemeyi bir dene istersen.
Hocam çok özür dileyerek rahatsız ediyorum aynı anakarttan bende de var ve destek için çok az kişi var ben Valorant oynuyorum Windows 11 deyim fakat TPM ve Secure Boot ayarlari acilmasi hatasini yiyip duruyorum Secure Boot nerede acaba nasıl açıyoz.

Ben de bulamadım kanka.

Ne sorun yaşadınız hocam siz de olmasanız Colorful hakkında bilgisi olan adam yok.

Ben sadece adamların zahmet edip yaptığı güncellemeleri kurmayı çözdüm. Bazen açılışta BIOS'ta donmalar oluyordu. Ve yaptıkları güncellemeyle RAM'ler overclock olmuyor. 3200'lük RAM'ler 2667 çalışıyor vs. 2. elden satıp kendime sövdürmek istemediğim için yedeğe ayırdım.

Ben sadece adamların zahmet edip yaptığı güncellemeleri kurmayı çözdüm. Bazen açılışta BIOS'ta donmalar oluyordu. Ve yaptıkları güncellemeyle RAM'ler overclock olmuyor. 3200'lük RAM'ler 2667 çalışıyor vs. 2. elden satıp kendime sövdürmek istemediğim için yedeğe ayırdım.

Aynı RAM problemi bende de oldu. Normalde 3600'lerin üstüne gören overclock potansiyeli olan RAM 2933MHz'de çalışıyor maksimum. Gereksiz harcama yapmak istemiyorum diye anakart almadım. Satmakla falanda uğraşmak istemiyorum. Yoksa Teknobiyotik'le ikisi rezalet firmalar.

Teknobiyotik'e defalarca yazdım cevap verdiler konuşcaz falan dediler Colorful'la en son 3 ay önce er ya da geç hallolacak dediler. Sonra ben 1 ay sonra yazdım yani 2 ay önce hala bir gelişme yok mu diye? Engel attılar. Bu kadar sorumsuz firma görmedim.

Aynı ram problemi bende de oldu normalde 3600lerin üstüne gören overclock potansiyeli olan ram 2933mhzde çalışıyor maksimum. Gereksiz harcama yapmak istemiyorum diye anakart almadım. Satmakla falanda uğraşmak istemiyorum. Yoksa teknobiyotikle ikisi rezalet firmalar.
Teknobiyotik'e defalarca yazdım cevap verdiler konuşcaz falan dediler colorfulla en son 3 ay önce er ya da geç hallolacak dediler. Sonra ben 1 ay sonra yazdım yani 2 ay önce hala bir gelişme yok mu diye? Engel attılar. Bu kadar sorumsuz firma görmedim.
Ben hem teknobiyotiğe hem de Çin'deki firmaya yazdım. Birşey yaptıkları yok.

Aynı RAM problemi bende de oldu. Normalde 3600'lerin üstüne gören overclock potansiyeli olan RAM 2933MHz'de çalışıyor maksimum. Gereksiz harcama yapmak istemiyorum diye anakart almadım. Satmakla falanda uğraşmak istemiyorum. Yoksa Teknobiyotik'le ikisi rezalet firmalar.

Teknobiyotik'e defalarca yazdım cevap verdiler konuşcaz falan dediler Colorful'la en son 3 ay önce er ya da geç hallolacak dediler. Sonra ben 1 ay sonra yazdım yani 2 ay önce hala bir gelişme yok mu diye? Engel attılar. Bu kadar sorumsuz firma görmedim.

Ben kendim overlock etmiştim. Bende kurtuldum açıkçası o leş anakarttan ancak bu sorun çözülebiliyor. RAM overlock ayarı gibi bir yer hatırlıyorum. Oradan kendin seçiyordun MHz'yi normal böyle olmaması gerek kendisi oto seçmesi gerek ama Colorful işte tembel firma. Bir denemenizi öneririm. Overclockdu sanırım menünün adı.

1644496620933.png

Ben yaptım ama riskli bir yöntemle hata yaparsanız en az 300TL masraf çıkıyor o yüzden paylaşmayacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı