Çözüldü Colorful H610MK M.2 V20 anakart görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed çeker

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm, daha dün elime ulaşmış olan İncehesap'tan aldığım Colorful marka anakartima i3 12100F işlemci ve RAM taktım. Harici bir ekran kartında bağlayıp görüntü almayı denedim ancak görüntü vermedi. Ben de önce RAM'leri değiştirdim ardından ekran kartını ve bunları başka bir bilgisayarda test ettim. Sorunsuz çalışıyorlar. Ardından BIOS pili çıkarıp geri taktım BIOS sifirlamasi için ancak yine görüntü yok. Ardından işlemciyi çıkarım yeniden taktım yine görüntü yok. Daha sonra buzzer girişi olduğunu gördüm ve bir hata kodu verir mi diye düşünerek buzzer taktım ancak start verdikten sonra klasik tek bip aldım. Normalde bip sesinden sonra görüntü vermesi gerekiyor ancak yine de görüntü alamıyorum. Ne yaptıysam olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Kartı sıfır olarak aldım, fanlar dönüyor. CPU, HDD, GPU, RAM leşleri yanıyor. Buzzerden tek bip sesi geliyor ama görüntü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni kartım kargoda olduğundan elimde AMD HD3850 NVIDIA 9500GT var onlarla denedim görüntü yok ama aynı kartları 9.nesil sistemde denediğimde çalışıyor anakartin RAM desteği listesine baktım adate XPG Kingston gibi markaların RAM'leri ve seri notları yazıyoronlar dişinda farklı marka bir RAM takılsa calismazmi

Sistem çalışıyor, UEFI bir kart değil CSM kapalı olduğundan görüntü alamıyorsunuz gibi.
Yeni kartım kargoda olduğundan elimde AMD HD3850 NVIDIA 9500GT var onlarla denedim görüntü yok ama aynı kartları 9.nesil sistemde denediğimde çalışıyor anakartin RAM desteği listesine baktım adate XPG Kingston gibi markaların RAM'leri ve seri notları yazıyoronlar dişinda farklı marka bir RAM takılsa calismazmi

Sistem çalışıyor, UEFI bir kart değil CSM kapalı olduğundan görüntü alamıyorsunuz gibi.

Çözüm
Kafamdaki sorular şunlar anakart arızalı mı taktigim ramler uyumlu değilmi ekran kartı eski olduğu için mi diye düşünüyorum kendi düşüncem anakart arızalı ama arızalı olsa tek bip vermez diye düşünüyorum ramlersen kaynaklı olabilir ama aynı ramleri 9nesil başka bir sistemde denedim ikiside sorunsuz çalışıyor ekran kartıda aynı sekilde 9nesil diğer sistemimde çalışıyor bunda görüntü yok denenecek herşey denendi ancak son olarak tek seçeneğin anakart arızalı olduğunu düşünüyorum

Kafamdaki sorular şunlar anakart arızalı mı taktigim RAM'ler uyumlu değil mi ekran kartı eski olduğu için mi diye düşünüyorum kendi düşüncem anakart arızalı ama arızalı olsa tek bip vermez diye düşünüyorum RAM'lersen kaynaklı olabilir ama aynı RAM'leri 9nesil başka bir sistemde denedim ikisi de sorunsuz çalışıyor ekran kartıda aynı sekilde 9nesil diğer sistemimde çalışıyor bunda görüntü yok denenecek her şey denendi ancak son olarak tek seçeneğin anakart arızalı olduğunu düşünüyorum

Tek bip, tüm bileşenler testten geçiyor demek, CSM kapalı olduğundan görüntü gelmiyor, arızalı parçanız yok, illa birşeye arızalı demenize gerek yok, yeni kartınızı taktığınızda görüntü gelecektir.

Tek bip, tüm bileşenler testten geçiyor demek, CSM kapalı olduğundan görüntü gelmiyor, arızalı parçanız yok, illa birşeye arızalı demenize gerek yok, yeni kartınızı taktığınızda görüntü gelecektir.
Eminmisiniz ona göre iade etmeyeceğim çünkü şuana kadar kurduğum ddr2 ddr3 ddr4 sistemler farketmez tek bipten sonra görüntü alıyordum

@Marix evet hocam sağ olun sorun çözüldü. UEFI destekli bir ekran kartı ile görüntü aldım ardından CSM'yi açıp video ROM kısmını UEFI'den legacye aldım ve şu an eski kartlada çalışıyor. Çözüldü olarak isaretleniyor mu konu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı