Elektronik COLORFUL iGame RTX 4070 Ultra - 20.499 TL

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 64
  • Görüntüleme 7B
3 ay önce amazondan 11.900'e Colorful 3070ti görünce fiyatı çok tuhafıma gitmişti. Neden bu kadr ucuz diye düşünürken uzun bir araştırma yaptım. Sonuç olarak kartı aldım. Karttan çok memnunum. Performansı harika, 3 fanlı soğutması oldukça iyi ve sessiz. Ayrıca kart kullanıcı dostu. Belki Colorful firmasını bilmiyor olabilirsiniz ama çok iyi ve köklü firma. Sadece Türkiye ye yeni geldiler diyebilirim. Bence 4070 için verilen fiyatta iyi.

Kart cidden güzel görünüyor ancak vade farkı ile birlikte hepsiburada'da satılan gainward modeline göre üzerine toplamda 3-4bin tl daha koyuyoruz. 4070 gibi bir kart ne kadar ısınacak da bu kadar kalın ve uzun tasarlanmış? Estetik dışında cidden nasıl bir artısı olabilir ?
Gainward kullanıcı yorumlarına da bakıldığında fanlar otomatik moddayken dahi oyunlarda 65-70 dereceleri geçmediğini söylüyorlar. Bu paraları vermeye gerek var mı bilemedim

Bu kart için başka tarz bir PCIe kablosu kullanılıyor sanırım. Benim güç kaynağımda yok ekran kartını alsam nasıl kullanabilirim?

Bu kart için başka tarz bir PCIe kablosu kullanılıyor sanırım. Benim güç kaynağımda yok ekran kartını alsam nasıl kullanabilirim?
İçinden dönüştürücü çıkıyor.

Kart cidden güzel görünüyor ancak vade farkı ile birlikte hepsiburada'da satılan gainward modeline göre üzerine toplamda 3-4bin tl daha koyuyoruz. 4070 gibi bir kart ne kadar ısınacak da bu kadar kalın ve uzun tasarlanmış? Estetik dışında cidden nasıl bir artısı olabilir ?
Gainward kullanıcı yorumlarına da bakıldığında fanlar otomatik moddayken dahi oyunlarda 65-70 dereceleri geçmediğini söylüyorlar. Bu paraları vermeye gerek var mı bilemedim
Görünüş, daha iyi O.C. potansiyeli, daha sessiz bir şekilde soğutma. %66 fan devrinde 66 68 derece arasında geziyor Ghost bu kart büyük ihtimalle %30 fan devrinde yapacaktır bu sıcaklığı.

Hocam 4070 Asus Dual ile benim kullanmış olduğum Inno3d 4070 Twin x2 aynı tier'da görünüyor. Özellikle sıcaklıklar konusunda eşit gibi gösterilmiş. Aynı tierda olmaları sorun değil ama sıcaklıklar doğru değil gibi geldi bana. Tabi doğrudan ikisini de test etme imkanım olmadı ama Asus'u test eden çok kanal var ve benim kullanmış olduğum kart bunların hepsinden en az 5 derece daha yüksek çalışıyor. Gerçi ben otomatik oc yapıp kullanıyorum o da var.
4000 serisini bilmem ama Inno3d Twin/Palit Dual bu modeller Asus Dualle aynı değerleri veriyor 3060'ta. Kendim bizzat Palit 3060 Dual kullanıyorum, yer yer Asus Dualden 2 3 derece soğuk bile oluyor kartım.

Nakit alımda Colorful çok daha iyi bir seçenek ama vade farkı koyarsak evet şart değil. Kart gereksiz soğuk çalışıyor işte bir de estetik var. Sen 4060 Ti olanı gör bir de 60 derece Cyberpunk oynuyoruz fanların çalıştığını bile duymuyorsun. Ortalama bir çift fanlı 4060 Ti'ın iki katı kadar ağır neredeyse.

3-4 hafta önce 19.700'e PNY 4070 XLR8 aldım soğutma falan mükemmel pişman olduğum hiçbir konu yok ama şu kartın tasarımı gerçekten mükemmelmiş.

RTX 40 serisindeki en iyi tasarıma sahip 2 kart modeli var bana göre.
1. Colorful iGame
2. Gainward Phantom GS
Asus bu yıl kötü tasarımlarla çıktı.
Msi Suprim zaten aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı