Colorful RTX 4060 Ti vs Palit RTX 4060 Ti

• Konuyu başlatan megu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 699
Bütçe
17000
Evet bariz fark varmış?
Bu artık ayıp ya. Orada birkaç tane optimizasyon özürlü oyun üzerinden yorum yapıyorsunuz. Gerçekten insaf. Bile bile yalan söylemektir bu.

1709558911892.png

1709558928198.png

2K'da oynayacağım hocam. Ayrıca yapay zeka için de kullanmayı planlıyorum
2K oyunculuğu için 4070 ve türevlerine yönelmeniz gerektiğinden söz ettim. 4060 Ti 16GB'ın 2K'da sunabileceği tek şey FG'dir. Sahibinden üzerinden garantili RTX 4070'ler var. Bunlara yönelin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pazarlık ile bu ilana bak 4060 Ti kartını ikiye katlıyor her yönden daha iyi herhangi bir sürücü problemi yok. Olsa bile bir eski driver versiyonuna geçerek kolayca çözülür aradaki performans farkı şaka değil ileride pişman olursun gene kart yükseltmek istediğinde boşa masrafa girersin alabiliyorken en iyisini almalısın.

AMD almam olayı da boş iş iPhone fanboylarından farkın yok kendi paranla kendi isteğinle dolandırılıyorsun.

Attığım ilandaki kart 4 ay önce alınmış, hala 20 ay garantisi var sıfırdan farksız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pazarlık ile bu ilana bak 4060 Ti kartını ikiye katlıyor her yönden daha iyi herhangi bir sürücü problemi yok. Olsa bile bir eski driver versiyonuna geçerek kolayca çözülür aradaki performans farkı şaka değil ileride pişman olursun gene kart yükseltmek istediğinde boşa masrafa girersin alabiliyorken en iyisini almalısın.

AMD almam olayı da boş iş iPhone fanboylarından farkın yok kendi paranla kendi isteğinle dolandırılıyorsun.
Hocam AMD almam olayı boş filan değil. Şu anda zaten AMD kullanıyorum ve kişisel deneyimim yüzünden bir daha da almam. İçerik üreticisiyim ve Adobe programlarını kullanıyorum. Ayriyetten driver güncellemesi yaptığımda bir şeylerin bozulmasından sıkıldım artık. Daha 2 gün önce video yayınlayacağım ekran kartım render alırken çöktüğü için videoyu 1 gün geç atmak durumunda kaldım.

DLLS, FG gibi özellikler sizi Native'den uzaklaştırır. Native'den uzaklaştığınız noktada siz sahte görüntüyü denkleme katıyorsunuz demektir. Bir kartın gücü ekstra özelliklere bağlıysa saygılar, sevgiler.
Hocam sonuçta FPS arttıran ve görüntü kalitesini bozmayan bir özellikl var ne güzel. Ben şahsen DLSS Ultra kalite ile Nativein bir farkını görmedim

Güncel driver problem veriyorsa bir önceki versiyona geçip rahatça kullanabilirsin.

RX 470, 570 kullandım ve şu anda da 6600 kullanıyorum 1 kere WattMan veya mavi ekran hatası almadım. Yalan atmam için sebep yok burada ömrümde öyle bir hata ile karşılaşmadım. Karşılaşsam bile klasik AMD derim, bir eski driver versiyonuna geçer yoluma devam ederim.

Arada iki katı kas gücü farkı varken hala gidip 4060 Ti tercih edilmez.

İllahi AMD diyorsan yapacak bir şey yok, 4060 Ti yerine 4070 al paran ona yetiyor. Attığım ilanlardaki kartlar az kullanılmış sıfırdan farksız kartlar ömürleri 5-10 yıl oluyor zaten Param Güvende ile alıp testleri yapıp yüke bindirirsin sonrasında sıkıntı yoksa hayırlı olsun.

Üsttek ilan sıfır yurt dışı, alttaki ilan bütçeni biraz aşıyor ama vatan üzerinden alınmış garantili ve kutulu kart. Tavsiyem üsttekini satın alman aldığımız ürünleri kaç defa garantiye gönderiyoruz ki? Sırf garanti adı olsun diye o kadar fark verme bence üstteki ilanı tercih et.

Hocam AMD almam olayı boş filan değil. Şu anda zaten AMD kullanıyorum ve kişisel deneyimim yüzünden bir daha da almam. İçerik üreticisiyim ve Adobe programlarını kullanıyorum. Ayriyetten driver güncellemesi yaptığımda bir şeylerin bozulmasından sıkıldım artık. Daha 2 gün önce video yayınlayacağım ekran kartım render alırken çöktüğü için videoyu 1 gün geç atmak durumunda kaldım.

Hocam sonuçta FPS arttıran ve görüntü kalitesini bozmayan bir özellikl var ne güzel. Ben şahsen DLSS Ultra kalite ile Nativein bir farkını görmedim
Yalnız çok yanlış ve hatalı yorumlarınız var.

Öncelikle imzanıza bakarsam RX 580 sahibisiniz ve bunu baz alarak AMD olumsuzluğu yapıyorsunuz. Üzerinden bir dolu nesil geçti. Hadi bütçenizi yükseltip RTX 4070 aldınız ama RTX 4060 Ti'a RX 7700 XT gibi bir kart varken para vermenin hiçbir açıklaması olamaz. RT hususunda dahi gerisinde kalmıyor.

DLSS - FG'den bahsettiniz ama burada en baş atladığınız husus, kartın bir başka teknolojiye gerek duyması. Eğer işin içine onlar girecekse AMD'de de FSR 3.0 - FG var. O zaman fark yine baki kalır? GPU derecelendirmeleri bu sözünü ettiğimiz özellikler ile oluşturulmazlar.

Ayrıca DLSS Ultra Kalite yaptığınızda kaç FPS fark edecek? Sizin FPS değerinizi yükselten şey FG'dir. O da zaten piyasadaki oyunlarda çok seyrek şekilde bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı