Colorful X370M Anakartta 3000 MHz'li RAM Kullanılabilir mi?

Kullanılamaz, en fazla 2666 Mhz (OC ile) frekansını destekliyor.
Böyle aşağıdaki bir durumda okudum sanki bu şekildde olsa çalışabilirmiş gibi bir fikrim oldu,ayrıca şu an kullandığım makinede 667 mgh ama ben 800 mgh taktım neticede çalışıyor

"Gitmiş olduğum teknoloji dükkanında anlık dalgınlık sonucu 3000 mHz ram almışım ve satıcının herhangi bir uyarısıyla da karşılaşmadım. Şu an elimde MSI H310M Gaming Plus anakart var. Ram'im de XPG Gammix D10 8 GB DDR4 CL16 3000 mHz (kodu: AX4U3000W8G16-SB10). Anakartın ram testlerine baktım kendi Ram'imi göremedim fakat diğer ram'lere baktığımda yüksek mHz olanları 2666 mHz'e çekmiş. "

Böyle aşağıdaki bir durumda okudum sanki bu şekildde olsa çalışabilirmiş gibi bir fikrim oldu,ayrıca şu an kullandığım makinede 667 mgh ama ben 800 mgh taktım neticede çalışıyor

"Gitmiş olduğum teknoloji dükkanında anlık dalgınlık sonucu 3000 mHz ram almışım ve satıcının herhangi bir uyarısıyla da karşılaşmadım. Şu an elimde MSI H310M Gaming Plus anakart var. Ram'im de XPG Gammix D10 8 GB DDR4 CL16 3000 mHz (kodu: AX4U3000W8G16-SB10). Anakartın ram testlerine baktım kendi Ram'imi göremedim fakat diğer ram'lere baktığımda yüksek mHz olanları 2666 mHz'e çekmiş. "
Hayır çalışmaz siz XMP profilini açıp 3000Mhz yapsanız bile muhtemelen ya pc mavi ekran verir ya da 2666 Mhz alırsınız maksimum

Hayır çalışmaz siz XMP profilini açıp 3000Mhz yapsanız bile muhtemelen ya pc mavi ekran verir ya da 2666 Mhz alırsınız maksimum
2666 mgh ye razıyım sorun hiç çalışmama ihtimali,3000 mgh ve üzeri rami ileride anakart değiştirme ihtimaline göre düşünüyorum malum sık sık ram alınamıyor

2666 mgh ye razıyım sorun hiç çalışmama ihtimali,3000 mgh ve üzeri rami ileride anakart değiştirme ihtimaline göre düşünüyorum malum sık sık ram alınamıyor
Öyle bir problem olacağını düşünmüyorum.Siz yine maksimum 2666 Mhz olarak kullanmaya devam edersiniz.

3000 MHz olarak aldığın RAM anakartının maksimum OC'suz desteklediği MHz de çalışır. Mavi ekran vs. almazsınız.

Örnek vermek gerekirse; Battle AXE C.X370M-G DELUXE V14 destek listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Memory ; 4 DIMM slots,support dual channel DDR4 2666(OC)/2600(OC)/2400/2133MHZ memory

Maksimum OC kullanmadan 2400 MHz de çalışıyor RAM'ler. Eğer 2133 MHz RAM alırsanız 2400 MHz de çalışmaz ama 3000 MHz RAM otomatikman sistem tarafından downgrade edilecek ve 2400 MHz
de çalışacaktır.
3000 MHz RAM fiyatları daha yüksek olduğu için satıp sisteminize uygun 2400 MHz RAM alarak kar edebilirsiniz. Ama takmanız durumunda sistem onu 2400 MHz de çalıştıracaktır.

Merhabalar. Bu anakartı ryzen 5 1600 ile kullanabilirmiyim acaba ? Sadece apu işlemcileri destekler gibi birşey yazıyordu açıklamalarında. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar. Bu anakartı ryzen 5 1600 ile kullanabilirmiyim acaba ? Sadece apu işlemcileri destekler gibi birşey yazıyordu açıklamalarında. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanabilirsin APU desteği mevcuttur yazmakta ama bildiğin normal AMD AM4 X370 anakarttır sadece 2666 mhz ye kadar OC olabilir başka bir sorun yok
Kullanabilirsin APU desteği mevcuttur yazmakta ama bildiğin normal AMD AM4 X370 anakarttır sadece 2666 mhz ye kadar OC olabilir başka bir sorun yok
Buda sorun değil fiyat sebebiyle mecburi tercih

2666 mhz yeter çok kullanmiyorum zaten bilgisayarı. Sizde kullanıyorsunuz sanırım memnunmusunuz yada garanti süresince arızalanırsa ne olacak bir fikriniz varmi? Yanı çok satışı olmayan bir marka

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı