com.tr uzantısı "bekleme" durumunda kaldı

mustafa2hesap3

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Alastyr.com'dan domain aldım fakat böyle durdu ve düzelmedi.

1694697580040.png

Yok arkadaşının isminin üzerine almış ve bu yüzden site domaini gıcıklık olsun diye vermek istememiş değil mi?

.com.tr domainlerde alacağın alan adının isim haklarına sahip olma zorunluluğu var. Şirket adı veya adsoyad.com.tr haricinde alan adı kayıt edilemiyor. İsim hakları olmadan kayıt edilirse beklemeye düşüp isim haklarına dair belge talep ediliyor.

Bilmediğin konularda bu şekilde yorum yapma. Bilgisizliğini göstermiş oluyorsun sadece.

.com.tr domainlerde alacağın alan adının isim haklarına sahip olma zorunluluğu var. Şirket adı veya adsoyad.com.tr haricinde alan adı kayıt edilemiyor. İsim hakları olmadan kayıt edilirse beklemeye düşüp isim haklarına dair belge talep ediliyor.

Bilmediğin konularda bu şekilde yorum yapma. Bilgisizliğini göstermiş oluyorsun sadece.
Domain'i alırken hiçbir şekilde sorulmadı ve internette araştırdığıma göre domain aldığımızda e-mail üzerinden onaylamamız gerektiğini, fakat .com.tr domainlerde mail göndermediklerini yazmış bu site.

.com.tr domainler bir süre onay için bekletiliyor. Yarına açılacağını tahmin ediyorum.
.com domainlerinde 8 ila 10 saat, bunun dışındaki domainler 48 saat gibi bir sürede açılacağını okumuştum doğru olabilir mi?

Alan adınızı kendi isminiz veya şirketiniz üzerine aldınız değil mi?
Resmiyette bir ismi yok. Yaptığım ve halihazırda bitmiş bir oyunum için almıştım, fakat internette araştırdığımda veya satın alım yapılırken böyle bir şart gösterilmiyordu.

Herkes bildiğini okuyor. Of. Tanrım, delireceğim. Gerçekte bir kurum, .com.tr ve bazı alan adlarını tüm herkese açtı. Alan adınızın onaylanması biraz zaman alır. Sabırla beklemenizi şiddetle öneriyorum.

Resmiyette bir ismi yok. Yaptığım ve halihazırda bitmiş bir oyunum için almıştım, fakat internette araştırdığımda veya satın alım yapılırken böyle bir şart gösterilmiyordu.
TRABİS üzerinden en son belgesiz dağıtacaklardı .com.tr gibi adresleri. Bir araştır yürürlüğe girdiyse sorun yaşamazsın.

Konuyu kim bilmiyor acaba, hayret !

com.tr uzantısı yaklaşık 2 yıldır belgesiz olarak satılmakta. İsim hakkına sahip olmaksızın herkes istediği alan adını satın alabilir.

Geri
Yukarı