Comodo internet Security vs ESET internet Security

Benim en başarılı bulduklarım Comodo, Kaspersky, Norton(ücretli), Bitdefender. Bu dörtlü dışındakiler bana göre gereksiz AV. Ama Comodo kurulduğu gibi kalmayacak, ayarlarını falan yaptıktan sonra çok iyi oluyor.

Comodo Antivirus'ü kurarsan silemezsin, silene kadar ananı ağlatır. Kurmadan önce iyice düşün, kurarken ve kurduktan sonra da mutlaka ince ayarlar yap.
Şahsen ben Comodo'yu profesyonelce bulmadım, tabii bu kendi kanaatim. Yine de iş görebilir.

Bu konuda kullanıcılarının tecrübelerini okumak size fikir verebilir: comodo internet security

Internet Security Premium ürününün ücretsiz olarak sunulduğunu da belirteyim.

ESET'i yıllarca kullandım. 9. sürümünden sonrasını bilmem, kullanmadım.
Genel olarak güzel bulmuştum. Performans olarak da RAM ve CPU üzerine çok yük bindirmemesi olumlu bir yanıydı benim için, çünkü düşük sistemli bir bilgisayara sahiptim.

ESET NOD32 kurulu bir bilgisayara malware bulaştığını hayatımda görmedim.
Ama mesela Avast'ta gördüm. Windows Defender'da da gördüm.

ESET'in tecrübesi çok fazla, köklü bir şirket, yıllardır da Türkiye'de pazara oldukça hakim. Kullananların pişman olacağını sanmıyorum.

Eleştirenler, eleştirdiği özellikleri ince ayarlamalar yaparak değiştirebilirler.

Şunu da ilave edeyim; fiyatı gereksiz yüksek. En düşük koruma modülü NOD32 bugün 1 Kullanıcı/1 Yıl için 265 TL'ye satılıyor.

Tamam, isim yapmışsın o kadar, ama bu fiyatı da hak etmiyorsun bence dostum.

Kaspersky hakkında çok tecrübem yok, o yüzden sağlıklı bilgi veremeyebilirim.
Performans olarak sistem kaynaklarını çok tükettiğini biliyorum. Üzerinde henüz virüs testi yapmadığım için koruma niteliğini değerlendiremeyeceğim.

Fiyatlar konusunda, en düşük koruma modülü Kaspersky Antivirus 1 PC/1 Yıl için 99 liradan başlıyor.

Kaspersky Security Cloud Free hakkında malumata sahip değilim. Biri beni bu konuda aydınlatırsa sevinebilirim hatta.

Geri
Yukarı