Comodo mu Kaspersky mı ?

Bence de. Hatta Technopat'ın adını TechnoKaspersky yapalım.
:matrix:
Başka bir yerde şifre değiştirdim, şu anda düzeltmek için dört saattir uğraşıyorum. Bence böyle kalsın forumun adı. Büyük şok oldu benim için. Bir de Technopat ile uğraşmayalım. İnsan Technopat'taki gibi kayıtsız üyelere de "Bize Ulaşın" gibi bir bölüm koymaz mı ya? :kızgın:
Technopat'ın değeri burada anlaşılıyor işte.

Kaspersky diyorsunuz da onu bukadar iyi yapan şey nedir ?
Millet ABD'de uyanmaya başlamış, çoğu kişi güvenliği için Kaspersky kullanıyor. Yetkililerde tutuşmuş Kaspersky kullanmayın, Rusya sizi izliyor diyorlar. Sanki kendileri izlemiyor. Kaspersky güvenilirliğini kanıtlamış bir şirket. ABD'li yetkililer bile kullanmayın diye insanları korkutuyorlarsa, bu yazılım iyidir :).
Kaspersky Rusların ABD’ye karşı gizli silahı mı?

@excess
Sistemde fazla bir yazılım yoktu. Birkaç güvenlik programıyla tarattım, Avira'yı kaldırdım, Norton yükledim. Norton'u yükledikten sonra tam tarama başlattım. "Heur.AdvML.B" adıyla zararlı yazılım buldu. Herhâlde sezgisel algılamayla ilgili bir şey. Yanlış hatırlamıyorsam arada sırada da onarım istiyordu. İnsan kuşkulanıyor arada sırada. Onun dışında iyi bir yazılım.
Kalite bakımından bence Kaspersky ile Avira'nın yerini tutmuyor Norton.
Bir de şu Yandex var. İnsan nasıl kuşkulanmasın Ruslardan?

@excess
Sistemde fazla bir yazılım yoktu. Birkaç güvenlik programıyla tarattım, Avira'yı kaldırdım, Norton yükledim. Norton'u yükledikten sonra tam tarama başlattım. "Heur.AdvML.B" adıyla zararlı yazılım buldu. Herhâlde sezgisel algılamayla ilgili bir şey. Yanlış hatırlamıyorsam arada sırada da onarım istiyordu. İnsan kuşkulanıyor arada sırada. Onun dışında iyi bir yazılım.
Kalite bakımından bence Kaspersky ile Avira'nın yerini tutmuyor Norton.
Heur diyor yani Heuristics, sezgisel olarak ve Advanced Machine Learning ile tespit etmiş. Dosyayı bilmediğim için bir şey diyemem. VT'de tarattınız mı?
Benim için güvenlik alanında Symantec ve Kaspersky'nin yeri ayrıdır. Bu sektör'de ki en iyi koruma sağlayan iki şirkettir bana göre. Avira, Avast, ESET, COMODO vs. bunlar çıtır geliyor dediğim iki şirketin yanında :D.

Bence de öyle ama bazı eksiklikleri var. Avast, Comodo, ESET fazla iyi değil bence de.
Bazı kullanıcılar, bazı yazılımlara karşı sempati duyuyorlar, bazı yazılımlara karşı da nefret.
Tam olarak ne demek istediğimi açıklayayım. Avira, Kaspersky, Norton sevilen antivirüs yazılımları. Norton'dan eskiden nefret ediliyordu ama sonradan düzeltti kendini. Avast da biraz beğenilmiyor açıkcası. Yanlış alarmlarından şikayet eden kullanıcılar var. Tarayıcılarda da Mozilla Firefox'a sempatiklik duyuluyor bence. En nefret edileni ise Yandex. Çünkü bazı uygulamalarla geliyordu ve kaldırılması zor oluyordu.
Bu forumda mesela Kaspersky çok seviliyor. Zaten antivirüs yazılımının ne olduğu az buçuk anlaşılıyor yorumlardan falan.
Bu arada Norton'u fazla bilmediğimden uğraşmadım. Kafasına göre bir şeyler yaptı ve sorunu düzelttiğini söyledi.

Son düzenleme:
Tarayıcılarda da Mozilla Firefox'a sempatiklik duyuluyor bence. En nefret edileni ise Yandex. Çünkü bazı uygulamalarla geliyordu ve kaldırılması zor oluyordu.
Bende Mozilla Firefox'a sempati duyuyorum ve kullanıyorum :D. En önemli sebebim ise Gizliliğe önem vermesi. Ayrıca uzun süredir piyasada ve kullanışlı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı