Contra- Ters Yön

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Contistan. Bu konuda Contra'nın şu ana kadar ironi bakımından en zengin parçasına değineceğiz.
Peki neden Efsane değil, Tehlikeli değil "Ters Yön"?
Parçayı ilk dinlediğinizde anlamsız, saçmalama bir rap gibi gelebilir ama biraz daha düşünerek dinlenirse, neredeyse her sözünde ironi yaptığını bir şeylere veya kişilere (Şimdi burada söylemeyeyim, tartışma çıkmasın) gönderme yaptığını fark edebilirsiniz. Ayrıca ritim ve klip de çok başarılı.
Günde yaklaşık 10 kez dinlemeden uyuyamıyorum, bağımlılık yaptı resmen :)
Bir de işin trajik yönü var ki o da Contra'nın tanınmaması.
Bazı torbacı kılıklı kişilerin rap yapmaya çalışması ve klibinde uygunsuz (anladınız) şeylerin olması dolayısıyla 10 Milyon izlenen, bir rap adı altındaki şey varken bu parçanın hala 4 Milyonda kalması cidden çok sıkıcı. Eğer Türkiye rap anlamında gelişmek istiyorsa; Contra, Norm Ender gibi yetenekli kişiler göz ardı edilmemeli. Hele ki onlar yerine bir grup torbacı dinleniyorsa.
Sonuç olarak rap seven kitle varsa beraber bu konu altında sözleri tartışabiliriz. Dinlemek isteyenler için ise tam alt tarafa bakabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Küfür içermektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayki - Şampiyon

PMC - The Underground

Allame - Fare Kapanı

''Hidra - Gibi'' (Hidra pek sevmem ama sözleri çok anlamlı).

Cesar - Teori
PMC - The Underground çok güzel. PMC - Dinozor uda dinlemenizi tavsiye ederim. Hidra yı bende pek sevmiyorum ama Rap Darbesi şarkısı çok güzel geliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı