Çözüldü Control hikayeden hiçbir şey anlamamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
Hikayede

1712449654881.png

Yerine kadar geldim ama hikayeyi dinlemeye çalıştım sürekli ama cidden hiçbir şey anlayamadım. Buraya kadar olan hikayeyi kısaca özetleyebilir misiniz? Biz kimiz, amacımız ne falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam oynadığın karakter Jesse Faden. Bulunduğun büro ise Federal Bureau of Control(FBC), bu abiler dünyada bulunan "olağanüstü" objeleri kontrol eden, toplayan ve muhafaza eden devlete bağlı bir birim. Jesse çocuk iken kardeşi ile bir projeksiyon cihazı buluyor ve bu cihaz diğer evrenlerden varlıkları dünyaya çekiyor bunlardan birisi ise Jesse'nin zihnine yerleşen Polaris isimli varlık sonra FBC geliyor ve çocukları yakalıyor ama Jesse kaçıyor ama Dylan yakalanıyor. Jesse ise yıllarca kardeşini arıyor ve FBC ana bürosu olan "Oldest House" isimli place of power yani doğaüstü olayların merkezi denebilecek bir binada bulunuyor oraya gidiyor. Gittiği sırada ise büroyu "hiss" denilen yaratıkların işgal ettiğini görüyor, yaratıkların kim tarafından ve nasıl geldiğini söylemeyeceğim ama "direktörün" odasına gidip onun silahına dokununca ise büronun direktörü oluyorsunuz. Kısaca amacınız kardeşinizi bulmak.
Notları falan okuman gerekli diye biliyorum hikayeyi anlamak için.
Ara sahnelerden bişe anlamadım ki. Aklında Control'e özel.birsey değil çoğu oyunda yapıyorlar bunu. Mesela oyunda tıslayanlar şöyle böyle diye anlatıyor fakat tıslayanların ne olduğunu anlatmıyor, sürekli uzatıyor.

Buraya kadar karakterin bildiği tek şey silahların bir zihni olduğunu düşünmesi sürekli paradokslar içinde SCP'lerin peşinde koşan bir merkezin içinde olduğunu bilmesi ve bunların kardeşiyle geçmişte başlarına gelen olaylardan sorumlu oldukları tüm hikayeyi anlatırdım fakat spoiler olmasın bu fotoğrafa kadar karakterin bildikleri bu kadar.

Not: İleri bölümlerde SCP ile ilgili daha detaylı incelemeler vesaire var ve bu konular ilgili çekiyorsa hikayeden çok SCP'ler ile ilgilenebilirsin bayağı sarıyor bu konuları sevenleri.

Hocam oynadığın karakter Jesse Faden. Bulunduğun büro ise Federal Bureau of Control(FBC), bu abiler dünyada bulunan "olağanüstü" objeleri kontrol eden, toplayan ve muhafaza eden devlete bağlı bir birim. Jesse çocuk iken kardeşi ile bir projeksiyon cihazı buluyor ve bu cihaz diğer evrenlerden varlıkları dünyaya çekiyor bunlardan birisi ise Jesse'nin zihnine yerleşen Polaris isimli varlık sonra FBC geliyor ve çocukları yakalıyor ama Jesse kaçıyor ama Dylan yakalanıyor. Jesse ise yıllarca kardeşini arıyor ve FBC ana bürosu olan "Oldest House" isimli place of power yani doğaüstü olayların merkezi denebilecek bir binada bulunuyor oraya gidiyor. Gittiği sırada ise büroyu "hiss" denilen yaratıkların işgal ettiğini görüyor, yaratıkların kim tarafından ve nasıl geldiğini söylemeyeceğim ama "direktörün" odasına gidip onun silahına dokununca ise büronun direktörü oluyorsunuz. Kısaca amacınız kardeşinizi bulmak.

Çözüm
Anladım çok güzel anlatmışsınız teşekkürler.

Geri
Yukarı