Controller için şarj edilebilir pil ve şarj aleti önerisi

ElonMusk

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 9. nesil Xbox Controller için şarj edilebilir pil ve şarj makinesi önerilebilir misiniz?
Bütçemi en fazla 150-200 seviyesine çıkarabilirim.
Xbox'ın kendi sattığı şarj edilebilir piller parasını hak ediyorsa düşünebilirim.

Ben xbox one s controller için duracellin şarjli pilini kullanıyorum 2500 mAh olanından 20 saat civari gidiyor. 4 tane ondan alıp onu sarj edecek adaptör alman en iyisi olur. Birini şarj ederken diğerini kullanırsın ve sürekli kablosuz kullanmış olursun.

Pil olarak GP ReCyko Pro 2000 kullanıyorum yaklaşık bir gün kullanımda bitiyor. Tavsiye ederim.
@07driftking'in dediği gibi 4 tane alırsanız uzun süre kullanıyorsunuz diğerleri dolana kadar kablosuz gibi oluyor.

XBOX'ın sattığı bataryayı veya pilleri deneyimlemedim ama almadan önce araştırmıştım normallerinden çok bir farkı yok. Sarj cihazı ile pil paketi aldığınızda daha uyguna gelebilir.

Önerim;

Pil olarak GP ReCyko Pro 2000 kullanıyorum yaklaşık bir gün kullanımda bitiyor. Tavsiye ederim.
@07driftking'in dediği gibi 4 tane alırsanız uzun süre kullanıyorsunuz diğerleri dolana kadar kablosuz gibi oluyor.

XBOX'ın sattığı bataryayı veya pilleri deneyimlemedim ama almadan önce araştırmıştım normallerinden çok bir farkı yok. Sarj cihazı ile pil paketi aldığınızda daha uyguna gelebilir.

Önerim;
Ben de bugün satın aldım bu kolu. Şarjlı piller veya normal tek kullanımlık pillerle titreşim açık ortalama kaç saat gidiyor deneyimlediyseniz ?

@çokdüşünenbiri Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Tek kullanımlık pillerle test etmedim. Titreşim açık bir gün boyunca 2000 mAh sarjlı piller yetiyor.
Tavsiyem kontrolcüyü sarjlı pillerle kullanmanız bir süre sonra pil satın almaktan yorulabilirsiniz 🙂
Ben de öyle düşünüyorum. Yeri değil ancak birkaç soru sorsam. FIFA 2021'de titreşim yok sanırım biraz baktım da. Acaba ben mi tam ayarlayamadım yoksa her oyunda titreşim yok mudur ?

Son olarak da kablo ile kullanınca şarj vs. derdi olmayacak mı ? Eğer pilden usanırsam kablo ile kullanırım.

Önerim;
Hocam şarj aletinin yine aynı marka olması gerekiyor mu?

FIFA 2021'de titreşim yok sanırım biraz baktım da.
Bilgisayar üzerinde EA bazı oyunlara titreşim desteği vermiyor. DualShock4 için sanırım farklı bir çok oyuna destek gelmiş ancak Xbox kolu için hâlâ FIFA 21 desteği gelmemiş. EA destek üzerinden takip edebilirsiniz.

Son olarak da kablo ile kullanınca şarj vs. derdi olmayacak mı?
Kontrölcüyü pilsiz Micro USB kablo ile kullanabiliyorsunuz bu açıdan pile de gerek olmuyor. Bluetooth adaptörü olmayan bilgisayarda bu şekilde kullanıyorum. Kablosuz bağlantı bluetooth üzerinden olduğu için masaüstü bilgisayarda bluetooth dongle gerekebilir.

Hocam şarj aletinin yine aynı marka olması gerekiyor mu?
Hayır farklı olabilir bir sorun olmaz. Ama yine de sarj cihazının verdiği çıkış değerleri olsun veya farklı özellikler olsun çok azda olsa pilin ömrünü etkileyebilir. Bazı cihazlarda her pil için emniyet kumandası oluyor pil dolduğunda şarjı kesiyor ve pilin şişmesini önlüyor. Tabii alırken araştırmak önemli.

Son düzenleme:
Bilgisayar üzerinde EA bazı oyunlara titreşim desteği vermiyor. DualShock4 için sanırım farklı bir çok oyuna destek gelmiş ancak Xbox kolu için hâlâ FIFA 21 desteği gelmemiş. EA destek üzerinden takip edebilirsiniz.

Kontrölcüyü pilsiz Micro USB kablo ile kullanabiliyorsunuz bu açıdan pile de gerek olmuyor. Bluetooth adaptörü olmayan bilgisayarda bu şekilde kullanıyorum. Kablosuz bağlantı bluetooth üzerinden olduğu için masaüstü bilgisayarda bluetooth dongle gerekebilir.

Hayır farklı olabilir bir sorun olmaz. Ama yine de sarj cihazının verdiği çıkış değerleri olsun veya farklı özellikler olsun çok azda olsa pilin ömrünü etkileyebilir. Bazı cihazlarda her pil için emniyet kumandası oluyor pil dolduğunda şarjı kesiyor ve pilin şişmesini önlüyor. Tabii alırken araştırmak önemli.
Bir öneriniz var mıdır hocam şarj cihazı için?

Geri
Yukarı