Cooler Master CK721 alınır mı?

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam, uzun zamandır Green Switch bir klavye kullanıyorum ve bunu bir kenara bırakıp daha az sessiz olanına geçmeyi düşünüyorum bu da CK721 modeli. Şimdi bu modeli almak istiyorum ama hem FPS oyunları hem de kodlama açısından alacağımdan dolayı oyunlardaki performansından memnun olmayan ve yazıların bir tık geç geldiğinden şikayetçi olan kullanıcılar var. Onlardan bir tanesi de şu arkadaşın yazdığı yorum örnek olması amacıyla alıntılıyorum.

Bende aldım iade etmemek için direndim ama... Yok arkadaşlar arka arkaya hızlı yazı yazarken bu segmentteki bir üründen karakterlerin bilgisayara yavaş gelmesi kabul edilemez. Mac'le Windows arası geçiş yapıyorsun ister istemez hangisinde olduğun belli olmuyor. ESC tuşu oyunlarda bazen çalışmıyor. 2.4 GHz olarak bağlarsanız yazılımdan mudahale edemiyorsunuz. Yazılımda ürün görünmüyor yahu kablosunu takacaksında yazılımdan ayarlayacaksında ardından tekrar kabloyu çıkartacaksın... Neden? Neden Cooler Master? Ben bu ürünü tavsiye etmiyorum he ayrıca ergonomisi durumu var ürün tuşları açık ara tavana bakıyor yahu tamam buna bir şekilde alışılırda parmaklarınız dik duruyor ve bu oyun oynarkende text yazarkende cidden yorucu maalesef. İsterseniz bir deneyin ama keşke göründüğü kadar konforlu ve iyi bir ürün olsaydı. Arada bir oyun oynarken tak tak takılıyordu kendine geliyordu. 2.4 ghrz üzerinden oyun oynarsanız ardından kabloya geçerseniz ciddi bir gecikme var gözle görülür. Bu söylediklerim 4 günlük bir deneyim. Bluetooth ile bağlanmadım performansı nasıl bilmiyorum. Bu kadar olmamış bir ürün görünce Mac'e takıp deneyesim bile gelmedi.

Şimdi asıl sorum bu klavyeyi alıp 3-5 ay kullanan arkadaşların yorumları. Bu arkadaşın dediği gibi sıkıntılar mevcut mu? Ve bu tarz sorunlar yaşıyor musunuz? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Ben bu urunu 4 aydir kullaniyorum. Hem LoL oynuyorum hem de indie oyunlar oynuyorum. Ayrica bunun yaninda uzun saatler kod yaziyorum. Bu zamana kadar herhangi bir ergonomi sorunu yasamadim. Zaten isim klavye ile ilgili oldugu icin ufacik bir ergonomi sorunu yasasam bile kullanmazdim. Ayrica 2.4 GHz ile bagliyken de LoL oynadigim veya kod yazdigim oluyor, baglanti sorunu hic yasamadim. Bluetooth ile bir miktar gecikme hissediliyor o da gayet normal ancak 2.4 GHz'de boyle bir sorun yok kesinlikle. Ben Mac ile kullaniyorum, Windows ile hic kullanmadim bu yazilimina hic girmedim demek o yuzden yazilim kismi icin bir sey diyemeyecegim ama bu tarz urunlerin yazilimina kac kere girilir ki? Zirt pirt yazilimdan bir sey degistirilmez ki urun kendi uzerinden pek cok secenegi yazilima ihtiyac kalmadan sunuyor zaten. Sarj olurken yazilimla ilgili bir ayar yapman gerekirse yaparsin bu kadar buyutmeye gerek yok.

Ben bu urunu 4 aydir kullaniyorum. Hem LoL oynuyorum hem de indie oyunlar oynuyorum. Ayrica bunun yaninda uzun saatler kod yaziyorum. Bu zamana kadar herhangi bir ergonomi sorunu yasamadim. Zaten isim klavye ile ilgili oldugu icin ufacik bir ergonomi sorunu yasasam bile kullanmazdim. Ayrica 2.4 GHz ile bagliyken de LoL oynadigim veya kod yazdigim oluyor, baglanti sorunu hic yasamadim. Bluetooth ile bir miktar gecikme hissediliyor o da gayet normal ancak 2.4 GHz'de boyle bir sorun yok kesinlikle. Ben Mac ile kullaniyorum, Windows ile hic kullanmadim bu yazilimina hic girmedim demek o yuzden yazilim kismi icin bir sey diyemeyecegim ama bu tarz urunlerin yazilimina kac kere girilir ki? Zirt pirt yazilimdan bir sey degistirilmez ki urun kendi uzerinden pek cok secenegi yazilima ihtiyac kalmadan sunuyor zaten. Sarj olurken yazilimla ilgili bir ayar yapman gerekirse yaparsin bu kadar buyutmeye gerek yok.
Yorumun için teşekkürler. Uzun süre kullanan birisinden bu tarz yorum almak alma olasılığımı arttırdı.

Geri
Yukarı