Cooler Master CM690-II Kasa Hava Akışı

SevenPacer

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Profil Kapağı
1525263130
İyi akşamlar,
Yaklaşık 2 saattir kasamın içerisindeki maksimum hava akışını sağlayabilmek için uğraşıyorum. Türlü türlü kombinasyonlar denedim, yapabildiğim kadar kablo saklama yaptım ve son hali bu oldu:

IMG_0065.JPG

• Kasanın önünde içeri üfleyen bir fan var.
  • Sol kapakta dışarı üfleyen bir fan var.
  • Egzoz fanı dışarı üflüyor
  • İşlemcinin üzerinde fotoğrafa göre sağda kalan fan içeri, solda kalan dışarı üflüyor.
İşlemci sıcaklığından boşta ve yük altında oldukça memnunum. Fakat ekran kartı yük altında hemen 70-80 ve hatta 85 derecelere ulaşıyor. (Boşta 38-40 derece) AMD kartların yüksek güç tüketip fazla ısındığını, kartın 90 dereceye kadar çalışabileceğini ve fanların belirli bir sıcaklıktan sonra döndüğünün farkındayım fakat yine de kartın bu kadar hızlı ısınması aklımda soru işareti bırakıyor sürekli. Doğal olarak sorum şu: Ekran kartının sıcaklığı ve fanları üfleme yönleri doğru mudur?

Sistem:
  • MSI P67A-G45 Anakart
  • Intel i5 2500K 3.30 GHz İşlemci
  • MSI R9 390 Ekran Kartı
  • Crucial Ballistix 8 GB Ram
  • Samsung HD103SJ 1 TB HDD
  • Samsung 850 Evo 250 GB
  • Cooler Master GX650W +80 Güç Kaynağı
  • Kasa Cooler Master CM690-II
Teşekkür ettim...:neo:

Yük altında ekran kartı kısa süre içinde o sıcaklıklara ulaşabilir, bunda bir sorun yok. Fan hızını kendiniz ayarlarsanız daha düşük sıcaklıklar elde edebilirsiniz. FPS'de sorun yoksa dert edecek bir şey yok. 85 derece riskli bir sıcaklık değil, daha üstü olmasın yeterli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı