Cooler Master Elite 130 ve EVGA GTX750Ti sesli fan problemi

Murat5

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Z97N-WIFI Mini ITX anakartta 4790K'lı yeni bir sistem topladım. Cooler Master Elite 130'un üzerinde gelen ön ve küçük yan fan çok gürültülü çalışıyor. Benim çok eski Aerocool Hi-Tech 7A kasama alışkın kulağıma çok gürültülü geliyor. Yandaki küçük fanın kablosunu güç kaynağından alıp anakarta verdim, şimdi sesi duyulmuyor gibi ama öndeki fan hala çok sesli. Bir diğer ses çıkaran parça ise EVGA GTX750ti. Fanları hem gürültülü hem cızırtılı gibi. Bozukluk mu var anlamadım, radyatörleri o kadar ince ki elime aldığımda bile çıtır çıtır diye sanki kırılıyormuş gibi ses geliyor. Acaba kırıldı da ondan mı böyle cızırtımsı ses çıkarıyor? Seasonic güç kaynağım ve stok Intel soğutucu yalnızken kulak dayamadıkça ses yok gibi. Seidon 120V Plus sipariş ettim, 120V'ye göre fanını geliştirdiklerini söylüyorlar. O gelince öndeki gürültülü fandan kurtulur muyum? Stok Intel fan kadar sessiz olmayı başarabilir mi? Kasamı nasıl daha sessizleştirebilirim? Teşekkürler.

Küçük fanların devirleri daha yüksek olacağından dolayı ses daha fazla olur. 120-140 mm fanlardan kullanmanızı tavsiye ederim.

En küçük fanın kontrolünü anakarta vererek sıfır sesli hale getirdim ama ön fan için anakartta başka fan kontrolü yok.

Büyük veya iyi fanlar takarak. Birde neden evga firmasına bu kadar para verdiniz.

Önceden ekran kartlarım çok bozuldu, en kaliteli firmanın EVGA olduğunu gördüm yabancı forumlarda, bu kadar kaliteli marka zor bozulur ve sessizdir diye düşündüm. Bozulma kısmını bilmiyorum ama sessiz değil.

ftp://ftp.evga.com/bios/3757_Update.zip

Gönderdiğiniz linkte Product Manager bir güncelleme paylaşmış ve sonuç almışlar buyrun. Yazılanlara göre bu güncellemenin ardından sorun çözülmüş.

Uninstall all NVidia drivers
Restart
Run the bios file
Restart
Install drivers.
Magic happens.

Nvidia driverlarını sil
Pc yi tekrar başlat
İndirdiğin dosyayı çalıştır
Tekrar başlat
Nvidia driverlarını kur
Büyüyü gör ^^

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı